Nitra ubránila svoje hradby a prekvapujúco sa odpútala na prvom mieste

Po dlhšej odmlke vyplnenej najmä bojmi v maďarskej súťaži pokračovala 1. Slovenská národná korfbalová liga ďalším kolom v Nitre.

Teší nás, že v jednotlivých tímoch dostávajú príležitosť viacerí mladíci a naberajú cenné skúsenosti, ktoré môžu neskôr zúročiť v juniorských súťažiach.

V prvom zápase nastúpili proti sebe tímy Pampúch PrievidzaAnimus Nitra. V prvej časti sa oba tímy striedali vo vedení. S tesným náskokom odišla na prvú prestávku Nitra. V druhej časti domácim zvlhol pušný prach a trojbodovou šnúrou sa Prievidžania dostali do zaslúženého vedenia. Požičané im vrátila Nitra v ďalšej štvrtine a v zápase plnom zvratov išla opäť do tesného vedenia. Rýchlou šnúrou troch bodov v poslednej štvrtine si vybojovala Nitra rozhodujúci štvorbodový náskok, na ktorý hostia dokázali zareagovať dvomi košmi. Strelecky v tomto zápase dominoval Juraj Gajdoš, ktorého presná muška, najmä z diaľky, zaťažila konto súpera ôsmymi bodmi.

V druhom zápase, šlágri slovenskej súťaže, nastúpili domáci KK SPU Nitra proti favoritovi SKK Dolphins Prievidza. Domáci sa dvomi strelami z diaľky na začiatku ujali vedenia a tento stav priebežne udržiavali počas celého stretnutia. Hostia sa niekoľkokrát dokázali priblížiť na rozdiel jedného bodu, ale domáci vždy vzápätí kontrovali. Za zmienku stojí, že nitriansky tím odohral tento zápas bez striedania,vkeďže v tíme šarapatila maródka.

Po krátke prestávke čakal prievidzkých delfínov ďalší zápas. S nitrianskym tímom Animus nepripustili ďalšie prekvapenie. Už v prvej štvrtine si vybojovali trojbodový náskok. V druhej časti padol iba jeden kôš, taktiež v podaní Prievidze. Za domácich čestný úspech zaznamenala na začiatku tretej štvrtiny Ema Galová, ale odvtedy sa presadzovali opäť iba hostia. Skóre sa zastavilo na 1:11.

V zápase KK SPU Nitra – Pampúch Prievidza sa domáci hotovali vrátiť súperovi prekvapujúcu prehru z predchádzajúceho turnaja. Tri strely Prievidžanov na začiatku stretnutia skončili v koši a zrazu svietilo na tabuli skóre 0:3. Zaskočení domáci dokázali stav vyrovnať ešte pred koncom prvej časti. V druhej štvrtine sa viackrát presadili domáci a vypracovali si trojbodový náskok. Posledné dve časti boli strelecky veľmi chudobné, za dva štvrtiny sa tímy presadili iba dvakrát, po jednom na každej strane a výsledkom 11:8 si domáci pripísali cenné body do tabuľky.

Nitrianske derby neprinieslo veľa  korfbalovej krásy. Tímy sa trápili so streľbou aj s kombináciou. Zápas bol prekvapujúco vyrovnaný, ale mierny náskok si udržiaval tím SPU. Výsledkom 9:7 si vybojovali aj tretie víťazstvo v tomto hracom dni.

V prievidzkom derby nenechal favorit Dolphins nič na náhodu. Prvá štvrtina vyznela výrazne v ich prospech a šesťbodovou kanonádou udali ráz stretnutia. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a zápas skončil víťazstvom favorita v pomere 14:6.

Výsledky:

Pampúch Prievidza – Animus Nitra 10:12 (4:5, 3:0, 1:4, 2:3)

Pampúch: Marek Marčan 4, Benjamín Leporis 3, Eva Bušíková 2, Táňa Bosáková 1

Animus: Juraj Gajdoš 8, Barbora Prípadová 2, Ema Galová a Tibor Holota po 1

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 7:9 (2:4, 3:3, 1:2, 1:0)

Dolphins: Monika Bogdanová 3, Zuzana Bušíková, Lujza Mojžišová, Juraj Kyseľ a Peter Fábik po 1

SPU: Andrea Fialová 4, Peter Levčík 3, Timea Darnadiová 2

Animus Nitra – SKK Dolphins Prievidza 1:11 (0:3, 0:1, 1:5, 0:2)

Animus: Ema Galová

Dolpins: Zuzana Bušíková 3, Róbert Mojžiš, Peter Fábik a Juraj Kyseľ po 2, Monika Bogdanová a Romana Lihotská po 1

KK SPU Nitra – Pampúch Prievidza 11:8 (5:5, 5:2, 1:0, 0:1)

SPU: Tomáš Sonnenschein 4, Andrea Fialová a Peter Levčík po 3, Timea Darnadiová 1