SKK DOLPHINS PRIEVIDZA

História korfbalu na hornej Nitre sa traduje od roku 1991, kedy partia nadšencov začala napĺňať myšlienku založiť korfbal aj  v našich zemepisných šírkach, keďže dovtedy bol tento šport záležitosťou západného sveta. Korfbalový klub bol najskôr založený pod hlavičkou Slovenského klubu netradičných športov. Družstvo bolo vytvorené zo študentov Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, kde bola sústredená hlavná tréningová činnosť. Prievidzský korfbal sa musel začleniť pod národný zväz, a preto sa stal členom Československého korfbalového zväzu a bol zapojený do ligových súťaží. Keďže v ligových súťažiach sa mu viedlo dobre a vyhral svoju moravskú skupinu, postúpil do československej ligy.
Avšak po rozdelení federácie bolo nutné, aby vznikol samostatný Slovenský zväz, čo sa aj stalo od roku 1993 so sídlom najskôr v Prievidzi a postupne sa presťahoval do Bratislavy. Samozrejme, že do roku 2004 každoročne prebiehala ligová súťaž, v ktorej si Prievidžania viedli nad pomery dobre a nepoznali trpkosť prehry ani v jednom ročníku a odniesli si 11-krát titul majstra Slovenska.
Postupne sa budoval silný celok, ktorý bol na základe svojich dosiahnutých výsledkov zaradený medzinárodnou korfbalovou organizáciou IKF, ako slovenský zástupca, do bojov o Pohár Európskych majstrov, čo sa opakovalo každoročne po ligovom prvenstve. Úplne prvý medzinárodný úspech prievidzského korfbalu sa datuje v roku 1994, kedy družstvo vyhralo medzinárodný turnaj v maďarskom Gődőlő a následne obsadilo 4. miesto na Svetovom turnaji v holandskom Eindhovene. O prievidzský celok sa začali zaujímať zahraničné kluby, prišli ponuky na rôzne medzinárodné turnaje a súťaže v rôznych vekových kategóriach.
Postupne do radov korfbalistov pribudli nové tváre, mnohé presedlali z basketbalu. Vznikali aj žiacke a mládežnícke družstvá. Najskôr to bola športová trieda so zameraním na korfbal na ZŠ Dobšinského, neskôr korfbalové krúžky na ZŠ Malonecpalská, ZŠ Mariánska a ZŠ Kanianka.
Od roku 2006 je názov prievidzského klubu: Korfbalový klub SKK Dolphins Prievidza.

Viac tu: http://skkprievidza.webnode.sk/historia-skk-pd/