Breaking News

Záverečné sústredenie reprezentácie do 19 rokov pred ME

Posledné tréningové sústredenie slovenskej reprezentácie do 19 rokov sa uskutočnilo uplynulý víkend v Nitre. Cieľom tréningového kempu bolo otestovanie rôznych kombinácií pre základnú zostavu tímu na Majstrovstvá Európy do 19 rokov, ktoré sa cez Veľkú noc odohrajú v katalánskych mestách Vilanova i la Geltrú a Sitges. Aj preto vedenie národného tímu pozvalo na tento záverečný kemp súpera z Maďarska, ktorý poskytol kvalitného súpera pre našich korfbalistov.

Reprezentanti sa stretli na zraze v športovej hale v Nitre v sobotu 16.3. o 10:30. Sústredenie začalo prvým tréningom, ktorý bol zameraný na pohyb v útoku a zároveň na rôzne druhy obrany. Po obednej prestávke už do Nitry dorazil maďarský reprezentačný výber do 17 rokov, ktorý na minuloročnom Svetovom pohári obsadil 4.miesto. Ako sa v zápasoch ukázalo, tento súper predstavoval kvalitného sparingpartnera pre náš juniorský výber.

V prvom priateľskom zápase si náš maďarský súper vypracoval náskok 2 košov hneď po prvej štvrtine a tento náskok si držal v celom priebehu zápasu. Slovenský tím sa trápil predovšetkým v útoku. Dostával sa síce do pekných zakončení, ale problémom bolo práve premieňanie týchto šancí. Za celý zápas sa našim reprezentantom podarilo trafiť len 3 koše.

Po krátkej prestávke nasledoval druhý zápas, do ktorého trénerské duo Bušík a Fábik premiešalo zostavou, aby skúsilo aj ďalšie alternatívy zostavy slovenského tímu. Takisto v obrane si slovenský tím skúsil alternatívu v podobe obrany doskoku. Tieto zmeny priniesli svoje ovocie, keď predovšetkým v útoku sa začalo dariť viac a Slováci boli počas celého zápasu vo vedení. V poslednej štvrtine po prestriedaní už bola vidieť na našich hráčoch únava a Maďari nakoniec zápas otočili a vyhrali rozdielom jedného koša. Na záver sa ešte odohrala jedna extra štvrtina a v nej slovenský tím vyhral o jediný kôš po úspešnom zakončení Matúša Jančoviča v poslednej minúte.

Výsledky vzájomných zápasov:
Slovensko U19 – Maďarsko U17
1. zápas 3:8
(po štvrtinách 0:2, 2:4, 3:5)
2. zápas 8:9 (po štvrtinách 1:1, 4:3, 6:5)
Predĺženie 3:2

Strelci slovenského tímu: Sofia Kruijshaar Sýkorová 3, Patrik Kocúr 2, Vít Leporis 2, Simon Babčan 1, Dorota Bullová 1, Boris Grolmus 1, Tamara Milkovičová 1, Ilja Stetsenko 1, Bea Bltová 1, Matúš Jančovič 1, Ema Špániková, Lucia Varačková, Lea Jakubičková, Matej Samuhel bez koša.

Sobotný večer strávili reprezentanti spoločnou večerou a následnou tímovou aktivitou, kde sa nováčikovia špeciálnym spôsobom predstavili a všetci zároveň absolvovali team-buildingovú hru „speed-dating“, počas ktorej sa o svojich spoluhráčoch dozvedeli nové veci.

Sobotné zápasy ukázali, že obrana slovenského tímu je na slušnej úrovni, ale problémy sú zatiaľ na útočnej strane ihriska. Preto sa nedeľná časť tréningov v mestskej športovej hale v Nitre venovala predovšetkým útočnej časti hry a spolupráci všetkých 4 hráčov v útoku. Celé sústredenie zakončil zaslúžený spoločný obed.

Slovenský národný tím do 19 rokov pocestuje do Španielska na ME na veľkonočný víkend vo štvrtok 28.marca. Postupne sa na turnaji stretne v základnej skupine v piatok s Belgickom a Honk-Kongom, v sobotu Českom a Katalánskom. V nedeľu budú našich reprezentantov čakať zápasy o konečné umiestnenie a na Slovensko sa vrátia v skorých ranných hodinách na veľkonočný pondelok. Zápasy bude možné sledovať naživo online na YouTube kanáli medzinárodnej federácie IKF.

Nadchádzajúce udalosti