Breaking News

Februárové kolo Slovenskej korfbalovej ligy žiakov prinieslo viacero prekvapení

Začiatkom februára sa v Nitre uskutočnilo ďalšie kolo Slovenskej žiackej korfbalovej ligy. V piatich kategóriách súťažilo 22 tímov.

V najmladšej kategórii do 9 rokov súperili štyri tímy. Najviac sa darilo tímu z KK SPU Nitra Benkova, ktorý si bez väčších problémov poradil vo všetkých zápasoch a zveľadil svoj náskok na čele celkovej tabuľky. Zaujímavý turnaj odohral tím z Veľkého Lapáša. Vysoko prehral s Benkovou, dokázal poraziť rivala z Golianova a prekvapujúco remizoval s Prievidzou. Tretím miesto na 2. kole, si udržali druhú priečku Golianovčania a najmenej sa darilo tímu SKK Dolphins Prievidza, ale podarilo sa mu vybojovať cenný bod. Strelecky sa na tomto kolo darilo najviac Sofii Berešovej (Benkova) s 9 košmi, ktorá sa celkovo (22 košov) o jeden kôš dostala pred Janku Lóskovú (Golianovo).

Výsledky, tabuľky a strelci U9

 

Kategória do 11 rokov mala v hre 6 tímov, ktoré boli rozdelené do 2 skupín s následným playoff. V A skupine sme sledovali veľmi tesné zápasy, dvakrát rozhodol o víťazovi iba jeden kôš. Prvé miesto si vybojoval tím z KK SPU Nitra – Golianova, pred KK SPU Nitra – Veľký Lapáš A a KK SPU Nitra – UNES. B skupinu ovládol suverénne tím z KK SPU Nitra – Benkova a o druhom mieste v prospech SKK Dolphins Prievidza PIAR rozhodla tesná výhra nad KK SPU Nitra Veľký Lapáš B. Vo vyraďovacích bojoch si výhrou 3:1 pripísal 5. miesto tím z Veľkého Lapáša B, bronz putuje do Prievidze a vo finále sa viac darilo Benkovej. Ani 10 košov v tomto kole nepomohlo Nikolasovi Milkovičovi (Golianovo) prebojovať sa na prvé miesto poradia strelcov. To si udržal Janko Breznaník (Golianovo), celkovo 14 košov.

Výsledky, tabuľky a strelci U11

Veľmi zaujímavá bola kategória do 13 rokov. 5 tímov si to rozdalo v skupine každý s každým. Boj o prvé miesto bol veľmi napínavý, vzájomný zápas medzi KK SPU Nitra  a KK SPU Nitra Veľký Lapáš sa skončil remízou a o víťazovi rozhodlo až celkové skóre. Tretie miesto si s prehľadom zabezpečil tím Nedožery – Brezany A. Aj o štvrtom mieste pre B tím z Nedožier rozhodlo až celkové skóre, keď po remíze s SKK Dolphins Prievidza mali rovnaký počet bodov. V čele streleckej tabuľky je Hanka Valkovičová (Lapáš) s 27 košmi, o dva body pred Nikolasom Milkovičom (Nitra).

Výsledky, tabuľky a strelci U13

Veľké prekvapenie sa zrodilo aj v kategórii do 15 rokov. Líder z minulého turnaj KK SPU Nitra A nestačil na svojho tradičného súpera z SKK Dolphins Prievidza a ten ho dobehol v priebežnej tabuľke. V súboji nitrianskych tímov B a Veľkého Lapáša sa zrodila remíza a vďaka jednému košu v celkovom skóre sa na tretej priečke umiestnil tím KK SPU Nitra C. Strelecky sa opäť darilo Matúšovi Jančovičovi (Nitra A), ktorý si upevnil priebežnú prvú priečku v tabuľke strelcov so 17 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci U15

V kategórii do 17 rokov sa odohrali dva veľmi vyrovnané zápasy medzi prvým a druhým tímom (SKK Doplhins Prievidza a KK SPU Nitra A). V oboch zápasoch sa viac darilo Prievidžanom a upevnili si prvú priečku v celkovej tabuľke. Tretie miesto patrí KK SPU Nitra B. Aj v tejto kategórii je streleckým lídrom Matúš Jančovič (Nitra A), ale tesne na päty mu dýcha Vít Leporis (Prievidza).

Výsledky, tabuľky a strelci U17

Ďakujeme všetkým korfbalistom za predvedené výkony a držíme palce v nasledujúcich turnajoch. Najbližšie sa stretnú naše žiacke tímy koncom marca v Prievidzi

 

Nadchádzajúce udalosti