Breaking News

Ďalšie prípravné sústredenie reprezentácie do 19 rokov

V poradí druhé reprezentačné sústredenie národného tímu do 19 rokov sa uskutočnilo počas posledného februárového víkendu. V sobotu 24. februára sa v nitrianskej Mestskej športovej hale zišli mladí reprezentanti, aby absolvovali 3 tréningové jednotky. K tímu sa pripojila aj nová hráčka Sofia Kruijshaar, ktorá žije a korfbalovo vyrastá v Holandsku. Trénerské duo Bušík-Fábik sa venovalo pokračovaniu nácviku herných situácii a zlepšovaniu efektivity v zakončovaní. Zároveň bol na programe modelový zápas, v ktorom si tréneri vyskúšali rôzne kobminácie hráčov pre základnú zostavu. Videli tak v akcii všetkých hráčov, ktorí bojovali o miestno v záverečnej nominácii.

V nedeľu 25. februára pokračovalo sústredenie v športovej hale v Prievidzi. Najprv sa na tréningu zamerali na herné situácie v blízkosti koša. Po obede si reprezentanti zahrali aj prípravný zápas proti dospelému tímu SKK Dolphins Prievidza. Od začiatku zápasu tréneri nasadili možnú základnú zostavu do Katalánska, v priebehu zápasu sa na ihrisko dostali aj všetci hráči tohto reprezentačného výberu. Po tomto zápase rozhodol realizačný tím o záverečnej nominácii na turnaj v katalánskych mestách Villanova a Sitges.

Príprava bude pokračovať ešte jedným víkendovým sústredením v marci v Nitre, kedy sa očakávajú aj ďaľšie prípravné zápasy so súperom z Maďarska. Tohto sústredenia sa zúčastnia a zároveň nomináciu na záverečný turnaj cez Veľkú noc v Katalánsku si vybojovali nasledovní hráči:

Dorota Bullová, Lea Jakubičková, Sofia Kruijshaar, Tamara Milkovičová, Ema Špániková, Lucia Varačková
Simon Babčan, Boris Grolmus, Patrik Kocúr, Vít Leporis, Matej Samuhel, Ilja Stetsenko

Náhradníci: Beáta Bltová, Matúš Jančovič

Realizačný tím: Peter Bušík, Peter Fábik, Janka Fábiková

Nadchádzajúce udalosti