KC Kamzíky Bratislava má za sebou prvú polovicu zápasov maďarskej ligy

KC Kamzíky Bratislava má vo svojej premiérovej účasti v druhej maďarskej korfbalovej lige za sebou jesennú časť. Počas nej vycestoval celkovo trikrát do maďarského mesta Göd neďaleko Budapešti, kde odohral spolu päť zápasov. V ani nie ročnej existencii klubu to boli pre klub prvé zápasy v riadnom hracom čase 2×30 minút.

Hodnotenie zápasov prináša prezident klubu Ing. Martin Záň.

„Cieľom nášho prvého vystúpenia v maďarskej lige je získať zápasovú prax a osvojiť si herné činnosti nacvičené z tréningov. Na zápasy sme nastupovali s veľkým nadšením a odhodlaním. V prvých dvoch zápasoch sme odohrali so súpermi pomerne vyrovnanú partiu. V koncovke sme však doplatili na menej skúseností a nakoniec sme v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec. V ďalších troch zápasoch sme čelili súperom z hornej polovice tabuľky, ktorí nás prevýšili vo väčšine herných činností. Úroveň všetkých maďarských druholigových klubov je pomerne vysoká aj vďaka faktu, že pravidlá súťaže umožňujú štartovať hráčom súčasne v prvej aj druhej lige. Do odvetnej časti ligy ideme s cieľom dosiahnuť v každom zápase lepší výsledok ako v prvých zápasoch. Popritom nás čakajú ďalšie tri kolá slovenskej ligy.“

Výsledky KC Kamzíky Bratislava v druhej maďarskej lige 2016/2017:

KC Kamzíky Bratislava – 1908 SZAC Budapest Kvark :  10 – 16

KC Kamzíky Bratislava – Óbuda Spiritus:  15 – 18

KC Kamzíky Bratislava – 1908 SZAC Budapest Neutron:  5 – 24

KC Kamzíky Bratislava – Kékvölgy SZKHSE 2 :  7 – 17

KC Kamzíky Bratislava – MAFC-i:  6 – 31

Strelci (koše): Sitárová (8), Faragová, Hošková, Kleman (6), Záň (5), Polášová, Sitár (4), Repka (2), Redecká, Hladík (1), Majeríková, Cibulková, Kellner, Noga

Na záver by sme chceli poďakovať mestu Bratislava ako prispievateľovi na realizáciu tohto projektu.“

logoba_1-colour