Breaking News

Žiacka liga vyvrcholila v Nitre- majstrovské poháre sú pre túto sezónu odovzdané

Na záverečnom kole Slovenskej žiackej korfbalovej ligy sa v Nitre stretlo 24 tímov v piatich vekových kategóriách. Aj keď už bolo o niektorých tituloch rozhodnuté, sledovali sme napínavé súboje až do posledných sekúnd.

Medzi najmladšími bolo pred posledným kolom rozhodnuté o celkovom poradí. Aj keď v prvom zápase dňa budúci majster, KK SPU Nitra Benkova, zaváhal, počas zvyšných stretnutiach si pripísal víťazstvá a potvrdil prvé miesto. Bod do tabuľky si pripísal aj tím SKK Dolphins Prievidza, ktorý vybojoval remízu s KK SPU Nitra Golianovo. Suverénne najlepšou strelkyňou sa stala Sofia Berešová (Benkova) s 59 košmi, pred jej spoluhráčom Kristiánom Kaurin (35 košov) a Jankou Lóskovou (Golianovo) – 29 košov.

Výsledky, tabuľky a strelci U9

 

V kategórii do 11 rokov nenechali nič na náhodu hráči KK SPU Nitra – Benkova a triumfom na poslednom turnaji si upevnili majstrovskú pozíciu. Ani druhé miesto na poslednom turnaji pre KK SPU Nitra Veľký Lapáš A nestačilo, aby v celkovej tabuľke dobehli KK SPU Nitra Golianovo. SKK Dolphins Prievidza PIAR si tesne ustrážili štvrté miesto, keď sa na nich výrazne doťahovala KK SPU Nitra Na Hôrke a zaostala iba o jeden bod. V ďalšom poradí nasledovali KK SPU Nitra UNES, KK SPU Nitra Veľký Lapáš B, MTAG Bratislava a SKK Dolphins Prievidza Mariánska. Spomedzi 68 úspešných strelcov v tejto sezóne sa najviac darilo v kategórii do 11 rokov Maximovi Nedelkovi (Benkova) so 49 košmi, v tesnom závese bola Lujza Šablatúrová (Na Hôrke) – 45 košov a Simon Urban (Lapáš A) so 42 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci U11

Aj v kategórii do 13 rokov bolo o medailovom poradí viac-menej rozhodnuté. Zmeniť by to mohli iba obrovské prekvapenia. Aj keď budúci majster z KK SPU Nitra v poslednom kole nestačil na KK SPU Nitra Veľký Lapáš, prvenstvo im neušlo. Tretie miesto potvrdil tím Nedožery – Brezany A. O štvrtom miesto v celkovej tabuľke rozhodla tesná výhra SKK Dolphins Prievidza 1:0 nad Nedožermi – Brezanmi B. Neuveriteľných 72 košov v tejto sezóne nastrieľala Natália Darnadiová (Nitra), za ňou s odstupom nasledovali Hanka Valkovičová (Veľký Lapáš) so 61 košmi a jej bratranec Nikolas Milkovič (Nitra) s 53 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci U13

Najnapínavejšia bola kategória do 15 rokov. O majstrovi rozhodoval až posledný zápas, a aby toho napätia nebolo málo, zápas vyvrcholil až v penaltovom rozstrele. Po prvom polčase viedli domáci 1:0, v druhom Prievidza vyrovnala a išlo sa do rozstrelu. Väčší kľud si udržali hráči z Nitry, ktorí nezaváhali, naopak ich súperi nedokázali premeniť ani jednu penaltu a o majstrovi bolo rozhodnuté.  Bronzová priečka patrí na konci sezóny KK SPU Nitra B, ktorý predbehol svoj C tím, KK SPU Nitra Veľký Lapáš a Tekovskú Breznicu. Strelecky zvíťazil s výrazným náskokom Matúš Jančovič (Nitra A) s 52 košmi, pred Andrejom Dobišom (Nitra B) s 27 košmi a Terezou Tirindovou (Prievidza) s 25 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci U15

V najstaršej vekovej kategórii bolo o celkovom poradí rozhodnuté už pred posledným kolom. Majster z Prievidze prekvapujúco zaváhal s tímom Nitra B, ale v ďalších zápasoch si pripísal víťazstvá a tým aj celkové prvenstvo. Druhé miesto Nitry A a tretie Nitry B v poslednom kole bolo aj celkovým poradím tohto ročníka. O najlepšom strelcovi sa rozhodlo až v posledných zápasoch a víťazstvo pre seba utrhol Vít Leporis (Prievidza), ktorý nastrieľal 29 košov, iba o dva koše za ním zaostal Matúš Jančovič (Nitra A). Tretie miesto patrilo Matúšovej spoluhráčke Eme Špánikovej s 11 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci U17

V piatich kolách v piatich vekových kategóriách sme spoznali piatich majstrov. Sledovali sme viac ako 200 zápasov, videli viac ako 1000 košov. Pre niektorých korfbalistov to bola ligová premiéra, mnohí potvrdili svoje kvality z predchádzajúcich sezón. Aktuálne sa už sústredíme na reprezentácie, ktoré si svoje sily zmerajú s krajinami o tituly majstrov sveta a Európy. Veríme, že v budúcej sezóne sa stretneme v minimálne rovnakých počtoch a budeme radi, ak sa k nám pridajú aj tímy z ďalších miest.

 

 

Nadchádzajúce udalosti