Breaking News

Prievidza obhájila titul bez väčších problémov

V Nitre vyvrcholila 1. Slovenská národná korfbalová liga. V prvom semifinále sa stretli prievidzké tímy. Od začiatku zápasu dominovalo skúsenejšie áčko a svojim súperom dovolilo skórovať iba z ojedinelých akcií. S prehľadom si zabezpečilo postup do finále. Druhý zápas bol dramatickejší. Domáca Nitra síce nezachytila úvod stretnutia. Hosťujúce Kékvolgy si vytvorilo náskok a Nitra ich naháňala celý zápas. Herne svojho súpera dokázali zatlačiť, bohužiaľ v premieňaní šancí zaostávali a Kékvolgy sa tešilo po výhre 12:7 s postupu do fínále.

Zápas o 3. miesto medzi KK SPU Nitra a SKK Dolphins Prievidza B bol jasnou záležitosťou. Prvý polčas sa skončil výsledkom 12:5 a v druhej časti domáci mierne navýšili náskok na celkových 18:8.

Finále sa prekvapujúco rozohralo veľmi vyrovnane. Kékvolgy dokázali s favoritom držať krok a prvá štvrtina patrila im. V druhej časti Prievidza zápas otočila a vybojovala si dvojbodový náskok. Druhý polčas už skóre kontrolovali a po výhre 18:12 sa stali zaslúženým majstrom Slovenska.

Najlepšími hráčmi sezóny boli vyhlásený Zuzana Bušíková (SKK Dolphins Prievidza) a Jakab Kerti (Kékvolgy SE)

 

Nadchádzajúce udalosti