Breaking News

Korfbalový maratón sa odohral v nedeľu v Nitre

Uplynulý víkend pokračovala v Mestskej športovej hale v Nitre Slovenská korfbalová liga žiakov. Tentokrát sa na turnaji stretlo 25 tímov v piatich vekových kategóriách. Po šiestich rokoch sme mali v akcii opäť tím z Bratislavy a veľmi príjemným spestrením bolo aj účinkovanie Tekovskej Breznice.

 

V kategórii do 9 rokov sa bohužiaľ na poslednú chvíľu musel odhlásiť z tohto turnaja náš tím z Veľkého Lapáša a tak sme v akcii sledovali iba tri tímy. Systémom štart – cieľ a s famóznym skóre 37:3 ovládli toto kolo korfbalisti KK SPU Nitra Benkova, ktorí si už predčasne zabezpečili prvé miesto v celej sezóne. Druhá pozícia na turnaji a v ročníku zostáva taktiež v Nitre vďaka KK SPU Nitra Golianovo, ktorý si poradil v oboch zápasoch s prievidzskými rovesníkmi. Suverénne najlepšími strelcami doteraz sú Sofia Berešová so 48 košmi a Kristián Kaurin (obaja Benkova) s 32 košmi. Sekundovať im dokázala tento rok Janka Lósková (Golianovo) s 29 košmi.

 

Výsledky, tabuľky a strelci do 9 rokov

 

Kategória do 11 rokov mala v tomto kole najbohatšie, osemčlenné zastúpenie a nebola núdza o prekvapenia. Podľa predpokladov vyhrali svoje skupiny tímy KK SPU Nitra Benkova a KK SPU Nitra Golianovo. Avšak vo finále sme videli prvú prehru Benkovej v sezóne. Na celkovom poradí to už pravdepodobne nič nezmení, to by musel líder tabuľky v záverečnom kole veľmi zaváhať. Prekvapením bolo aj umiestnenie na druhých priečkach v základnej tabuľke tímov KK SPU Nitra UNES a KK SPU Nitra Na Hôrke. Prvý menovaný si poradil prekvapivo s Lapášom, druhý s Prievidzou. Súboj o bronz vyšiel lepšie tímu z Klokočiny. Lapáš sa síce veľmi natrápil v súboji o 5. miesto s nováčikom z Bratislavy, ale nakoniec lepšie zvládli penaltový rozstrel. V prievidzskom derby o 7. miesto sa viac darilo Piaristom. Vedenie v čele strelcov si udržal Immanuel Uhlár (PD Piar) s 29 košmi, ktorý má pred posledným kolom trojbodový náskok pred svojimi prenasledovateľmi z Benkovej Marcusom Chudým a Maximom Nedelkom.

 

Výsledky, tabuľky a strelci do 11 rokov

 

Kategória do 13 rokov mala zaujímavý priebeh a napínavé vyhodnotenie. V zápase medzi tímami KK SPU Nitra a KK SPU Nitra Veľký Lapáš sa zrodila remíza. Keďže Lapáš prehral o bod s Nedožermi – Brezanmi A, posledný súboj dňa nitrianskeho tímu s nedožerským béčkom rozhodoval o víťazovi. Ak by Btím dokázal zvíťaziť, pomohol by svojim kamarátom z A tímu k prvenstvu na turnaji. Nitra však nenechala nič na náhodu, o svojom triumfe rozhodla jasným víťazstvom. Vytvorila si celkovo na čele pohodlný trojbodový náskok pred najväčším konkurentom z Lapáša, ktorý má v celkovej tabuľke taktiež trojbodový náskok pred Nedožermi – Brezanmi A. V dramatickom súboji o korunu najlepšieho strelca medzi spolužiačkami v rozličných tímoch sa preklopil na stranu Natálie Darnadiovej (Nitra, 52 košov), avšak Hanka Valkovičová (Lapáš, 49 košov) určite neskladá zbrane a v poslednom kole svojej kamarátke nič nedaruje. Tretie miesto patrí Nikolasovi Milkovičovi (Nitra) so 44 košmi.

 

Výsledky, tabuľky a strelci do 13 rokov

 

Najzamotanejšia situácia je v kategórii do 15 rokov. Favoriti svoje zápasy v skupine zvládli. V súboji o piate miesto sa stretli tímy z tretích miest v základných skupinách – KK SPU Nitra Veľký Lapáš a ZŠ Tekovská Breznica, lepšie sa darilo domácej Nitre. V súboji o bronz sa stretli v derby nitrianske tímy B a C, s lepším koncom pre béčkarov. Dramatické a napínavé finále začala lepšie SKK Dolphins Prievidza. Vytvorila si pohodlný náskok 6:2. Stíhacia jazda A tímu Nitry nebola zakončená úspešne a Prievidza vyrovnala bodový stav v celkovej tabuľke. O majstrovi sa rozhodne až v poslednom kole v Nitre. Najlepším strelcom bude s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou Matúš Jančovič (Nitra A) so 47 košmi. Doteraz nastrieľal košov viac ako jeho dvaja najbližší prenasledovatelia Andrej Dobiš (Nitra B) s 22 košmi a Natália Darnadiová (Nitra A) s 20 košmi spolu.

 

Výsledky, tabuľky a strelci do 15 rokov

 

Prekvapenie sme videli aj v kategórii do 17 rokov. Najskôr sa v nitrianskom derby vytrápil A tím s B tímom, a ak by Btím premenil v poslednej minúte penaltu, mohla byť remíza. Potom B tím potrápil aj tím z Prievidze, ktorý rozhodol o víťazstve až v druhom polčase. V zápase nitrianskeho A tímu s favoritom z Prievidze sa zrodilo prekvapenie a domáci dokázali svojich súperov dokonale zaskočiť a pripraviť im prvú prehru v sezóne. Titul poputuje s najväčšou pravdepodobnosťou do Prievidze. Strelecký súboj v tejto kategórii bude veľmi napínavý až do konca. Vít Leporis (Prievidza) si udržal jednobodový náskok pred Matúšom Jančovičom (Nitra A), 22 vs. 21 košov. Tretie miesto s odstupom patrí Eme Špánikovej (Nitra A) s 10 košmi.

 

Výsledky, tabuľky a strelci do 17 rokov

 

V nedeľu sa v Nitre odohralo 44 zápasov. Najbližšie čakajú na našich mládežníckych reprezentantov prípravy na ME do 15, resp MS do 17 rokov a potom sa už budeme všetci sústrediť na vyvrcholenie Slovenskej korfbalovej ligy žiakov 8.6., na ktoré vás srdečne pozývame.

Nadchádzajúce udalosti