Breaking News

Slovenská liga žiakov odštartovala v Prievidzi 11.11.

Presne na Martina sa začala ďalšia sezóna slovenskej ligy žiakov a síce Martin neprišiel na bielom koni, ale v prievidzskej športovej hale sa zišli družstvá vo všetkých vekových kategóriách od 9 až do 17 rokov. Celkovo na svoje zápasy nastúpilo 20 družstiev, medzi ktorými bolo veľa nových hráčov, ale zároveň aj niekoľko už ostrieľaných mladých reprezentantov. A ako to celé dopadlo, to sa dozviete v tomto článku.

Kategória do 9 rokov

Kategóriu do 9 rokov odohrali tri družstvá: KK SPU Nitra- Golianovo, KK SPU Nitra – Benkova a nováčik v tejto sezóne SKK Dolphins Prievidza PIAR. Najviac sa darilo Benkovej, ktorá si odniesla pekné prvé miesto. Na druhom mieste sa umiestnilo Golianovo a tretí skončili korfbalisti PIAR. Deti si zápasy užili a odniesli si domov nové skúsenosti a zážitky, pretože poniektorí sa takéhoto turnaja zúčastnili po prvý krát.

Výsledky, tabuľky a strelci kategórie do 9 rokov.

Kategória do 11 rokov

Kategoóriu do 11 rokov odohralo 7 družstiev, vrátane nováčikov z Nitra Unes a zo ZŠ Mariánska z Prievidze. Vyrovnané boli predovšetkými zápasy o umiestnenie. Na treťom mieste sa umiestnil Veľký Lapáš A a tesné finále rozhodlo, že na druhom mieste skončilo družstvo Nitra Golianovo a víťazom v tejto kategórii je družstvo Nitra Benkova.

Výsledky, tabuľky a strelci kategórie do 11 rokov.

Kategória do 13 rokov

V kategórii do 13 rokov v prvom ligovom kole nastúpilo 5 družstiev. Vo vzájomných zápasoch si 3 tesnými výhrami o 1 koš 1.miesto zabezpečilo družstvo Nitry. Vynikajúco si počínali hráči Veľkého Lapáša, ktorých práve prehra v záverečnom zápase odsunula na 2.miesto. Čisto dievčenské družstvá z Nedožier-Brezian sa umiestnili na 3. a 5.mieste. Domáce družstvo Prievidze s mnohými nováčikmi na ihrisku obsadilo 4.miesto. Najlepšou strelkyňou 1.kola bola práve nová hráčka Prievidze Terézia Tirindová so 17 košmi, z chlapcov sa najviac darilo už skúsenému Nikolasovi Milkovičovi s 15 košmi.

Výsledky, tabuľky a strelci kategórie do 13 rokov.

Kategória do 15 rokov

V kategórii do 15 rokov sa predstavilo 5 družstiev, ktoré odohrali turnaj systémom každý s každým. Vidieť bolo niekoľko reprezentantov z letných ME U15 v Maďarsku, ale aj niekoľko nováčikov. O umiestnení na 5. a 4. mieste rozhodlo nakoniec celkové skóre rozdielom jediného koša, keďže vzájomný zápas Nitry C a Veľkého Lapášu skončil remízou 1:1. Na treťom mieste sa pohodlne umiestnilo družstvo Nitry B, ktoré si síce rozdielom len 1 a 2 košov poradilo s Nitrou C a Veľkým Lapášom, ale na druhej strane jasne nestačilo na Prievidzu a s nitrianskym Áčkom po vyrovnanom priebehu nakoniec prehralo tesne 3:5. O prvých dvoch miestach tak rozhodol vzájomný zápas Prievidze a Nitry A. Domáci vstúpili do zápasu výborne, keď viedli už 2:0. Potom sa však presadil širší káder Nitry, do polčasu ešte stihol otočiť skóre a v druhom polčase si už kontroloval svoj náskok. Jednoznačným streleckým kráľom 1.kola sa stal Matúš Jančovič z Nitry s 11 košmi, keď ďalší strelci mali oproti nemu len 6 košov. 

Výsledky, tabuľky a strelci kategórie do 15 rokov.

Kategória do 17 rokov

V najstaršej kategórii do 17 rokov nastúpili 3 družstvá, ktoré sa stretli systémom každý s každým na 1 zápas. V prvom zápase si Prievidza poradila s nitrianskou rezervou pomerne jasne po výsledku 8:1, keď si vybudovala náskok 4:0 už na začiatku zápasu. Druhý zápas nitrianske Béčko dlho držalo krok so svojimi kamarátmi z Nitry A, polčas vyhralo Áčko len rozdielom jediného koša. Držalo si však nepriechodnú obranu a v druhom polčase ešte pridalo ďalšie 2 koše ako poistku. Posledný zápas tejto kategórie medzi domácou Prievidzou a Nitrou A priniesol slušnú korfbalovú úroveň. Hráči využívali celý priestor ihriska a zápas mal slušný náboj. Prievidza si vytvorila náskok 3:0, ten ale Nitra na začiatku druhého polčasu dorovnala na 3:3. Následne však zaúradovala dvojica prievidzských strelcov Kocúr a Leporis, ktorí strhli víťazstvo na stranu domácich delfínov. Streleckej tabuľke 1.kola dominovali Prievidžania, Patrik Kocúr s 5 košmi a za ním s 3 košmi Ema Gabalová a Vít Leporis.

Výsledky, tabuľky a strelci kategórie do 17 rokov.

 

Druhým kolom bude pokračovať Slovenská liga žiakov 3. februára v mestskej športovej hale v Nitre. Veríme, že uvidíme opäť veľa mladých nádejných korfbalistov a korfbalistky, medzi ktorými určite privítame aj ďalších nováčikov. Už teraz si teda zapíšte termín 3.2.2024 do svojich kalendárov!

Nadchádzajúce udalosti