Breaking News

Deviate miesto na MS do 17 rokov

Reprezentácia do 17 rokov sa tradične na začiatku leta zúčastnila Majstrovstiev sveta vo svojej vekovej kategórii. Dejiskom tohto šampionátu je holandský Eindhoven, kde sa aj tento rok stretlo 11 výberov z celého sveta. Bohužiaľ Srí Lanka sa odhlásila krátko pred začiatkom turnaja. Nepochopiteľný systém turnaja (5 zápasov v základnej skupine v jeden deň), ako aj rozdelenie skupín nehralo v prospech nášho tímu. Na úvod sme odohrali tri ťažké zápasy proti semifinalistom minuloročných MS.

Úvodný zápas proti vicemajstrom z Belgicka sme dokázali držať tempo zápasu iba v jeho úvode. Súperovi sa taktiež nedarilo premieňať šance a zápas skončil pre nás ešte priaznivým výsledkom 4:12. Hrôza prišla v druhom zápase proti Taiwanu. Ázijský súper, ktorý je veľmi atletický nedovolil nášmu tímu absolútne nič, výška skóre sa zastavila na priepastných 0:21. Avšak ako sa v závere turnaja ukázalo, Taiwan zdolal aj „neporaziteľných“ Holanďanov a stal sa premiérovo majstrom sveta. Tretí zápas proti nášmu susedov z Českej republiky sa niesol v podobnom duchu. Opäť sa nám nepodarilo skórovať, ale čo bolo horšie, v priebehu pár minút sme prišli o dvoch hráčov, ktorí museli ísť na kontrolné vyšetrenie do nemocnice. Skóre 0:11 ešte viac dopadlo na hlavy našich hráčov. Úlohou realizačného tímu bolo čo najskôr zdvihnúť morálku tímu, keďže nás čakali ešte dva zápasy, v ktorých sme mali aspoň malú šancu na úspech, aj keď oba tímy sú rebríčkovo vyššie postavené. V dôležitom zápase s Katalánskom sa hral vyrovnaný zápas. Výrazne sme zlepšili početnosť streľby a vo viacerých herných činnostiach sme našich súperov prehrávali. Bohužiaľ strelecká úspešnosť nášho súpera bola vyššia a prehra 6:11 nás odsunula do boja o 9.-11. miesto. Posledný zápas dňa už o ničom nerozhodoval, ale naši hráči si chceli napraviť chuť po celom dni a svojmu súperovi z Hongkongu nedali žiadnu šancu. Počas celého zápasu udržiavali jeho tempo a v kľude dobojovali zápas do víťazného konca 14:4.

V nedeľu nás čakali dva zápasy o celkové umiestnenie. Najskôr sme si zopakovali zápas s Hongkongom a následne nás čakal zápas s Nemeckom, ktoré sme v tejto vekovej kategórii nikdy nezdolali. Uragán v podaní slovenskej reprezentácie proti Hongkongu ešte doteraz máta nášho súpera. Perfektný bezchybný výkon v prvom polčase a skóre 15:0 sme nikdy v histórii v podaní našej reprezentácie nevideli. Druhý polčas sa dohrával a celkové skóre 23:8 potvrdilo kvalitu nášho výkonu. Zápas s Nemeckom bol napínavý od začiatku do konca. Súper si na úvod vybojoval 1-2 bodový náskok, ktorý sme vždy dokázali dorovnať, ale nepreklopili ho na svoju stranu. Polčas 6:5 pre Nemecko sľuboval drámu až do konca. Naša reprezentácia mala výborný úvod do druhej časti. Na kôš Nemecka sme dokázali odpovedať 4 košmi v rade a zrazu sme viedli o 2 body. Do konca zostávalo 6,5 minúty a strelecká muška oboch tímov zvlhla. Nedokázali sa presadiť ani z jasných príležitostí. Nášmu súperovi sa podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného bodu dve minúty pred koncom, ale umnou hrou, aj keď sa tam mierne chybičky vyskytli, sme dokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca a na palubovke vypukla obrovská slovenská radosť. Výsledok 9:8 znamená prvú porážku Nemecka slovenskou korfbalovou reprezentáciou do 17 rokov a staršou.

Celkové deviate miesto na MS je reálnym odzrkadlením situácie, rozdelením skupín a vylosovania MS. Potešiteľné je, že keď si odmyslíme svetovú špičku, dokážeme hrať vyrovnané zápasy s tímami, ktoré nás pred pár rokmi bez problémov porážali. Veríme, že hráči si z turnaja odnesú čo najviac skúseností, ktoré dokážu využiť o rok, prípadne v starších vekových kategóriách.

Nadchádzajúce udalosti