Začiatok prípravy slovenskej seniorskej reprezentácie

Slovenská korfbalová reprezentácia začala s prípravou na kvalifikáciu na majstrovstvá sveta. Začiatkom júla sa stretla v Nitre, kde jej bol predstavený nový tréner Kevin Robson. Reprezentanti absolvovali tréning a odohrali prípravný zápas s maďarským tímom Kékvolgy SE. Príležitosť počas stretnutia dostali všetci zúčastnení hráči. Aj keď zápas neprebiehal v najvyššom tempe, mohli sme sledovať niekoľko pekných korfbalových akcií. Až na jeden krátky moment slovenskí reprezentanti kontrolovali priebeh zápasu, ktorý sa napokon skončil výsledkom 11:9. Za našu reprezentáciu sa trikrát presadili Andrea Holotová a Zuzka Bušíková, dvakrát Patrik Jančovič a jeden kôš pridali Peter Levčík, Timea Darnadiová a Bohuslav Majorský. Počas víkendu prebiehal v Nitre Medzinárodný korfbalový víkend, na ktorom si mohol nový tréner odsledovať výkonnosť svojich hráčov v zápasovom móde. Počas leta dostanú hráči individuálny tréningový plán a najbližšie sa stretnú koncom augusta opäť v Nitre. V príprave na kvalifikáciu čakajú našu reprezentáciu ešte dve-tri sústredenia v Prievidzi, pričom počas jedného sa zúčastnia medzinárodného turnaja Mayor cup. V polovici októbra naberú smer Česká republika, kde sa v meste Kolín uskutoční kvalifikácia na Taiwan. Súpermi Slovenska v boji o MS budú Anglicko, Poľsko, Írsko, Grécko a Srbsko.