Breaking News

Príprava reprezentácie U17 na turnaji V4 v Ostrave

Slovenská korfbalová reprezentácia do 17 rokov sa počas uplynulého víkendu zúčastnila turnaja Czech Open, ktorý slúžil ako príprava na Majstrovstvá sveta do 17 rokov. MS sa uskutočnia v holandskom Eindhovene 2.-3. júla 2022. Na turnaji V4 doplnil reprezentačné tímy Česka, Maďarska a Slovenska tím Ostravy (TJ Sokol Koblov). Skupina sa odohrala systémom každý s každým, nasledovali zápasy o umiestnenie.

Slovenská reprezentácia začala svoje účinkovanie s tímom Maďarska. V poslednom období býva maďarská reprezentácia v našich zápasoch favoritom, ale do Čiech pricestovala bez niekoľkých opôr. Naši reprezentanti na svojho súpera vybehli od začiatku a vytvorili si pohodlný náskok. Prvú štvrtinu zvládli bravúrne 5:0. V druhej štvrtine prišlo pravdepodobne uspokojenie a prehrali sme ju 0:2. Po dôraznom dohovore v polčasovej prestávke sa naši hráči skoncentrovali a zápas bez problémov dotiahli do konečného výsledku 12:3. V zápase dostali príležitosť všetci hráči a príkladne zabojovali o záverečnú nomináciu.

Druhý zápas proti domácej Ostrave sme začali opäť dobre. Prvú štvrtinu sme zvládli pomerom 4:3. Potom sme nepochopiteľne znervózneli a domáci sa dostali do vedenia. Dvakrát sme počas stretnutia dokázali stiahnuť trojbodový náskok súpera, ale posledná štvrtina bola plne v réžii súpera, ktorý zvíťazil pomerom 16:22.

Nedeľný program začal proti favoritovi, českej reprezentácii. Ašpirant na popredné umiestnenie na MS nenechal nič na náhodu a počas celého zápasu šliapal na plno. Výborná obrana nedovoľovala našim reprezentantom kombináciu a strácali sme obrovské množstvo lôpt. So súperom sme hrali vyrovnaný zápas iba prvých 5 minút. Odvtedy Česi dominovali a našich hráčov k ničomu nepustili. Všetci naši hráči si vyskúšali tempo zápasu, aké ich čaká na majstrovstvách sveta.

Zápas o 3. miesto sme odohrali opäť proti reprezentácii Maďarska. Náš súper počas celého turnaja stupňoval svoje výkony. Aj tento zápas začali lepšie Maďari a prvé tri štvrtiny sa oba tímy striedali vo vedení. Ani jednému tímu sa nepodarilo odskočiť na väčší počet košov. Naša reprezentácia počas celého zápasu dodržiavala pokyny a hrala svoju hru. Výsledok sa dostavil vo štvrtej časti, keď sme nášho súpera k ničomu nepustili a strhli víťazstvo na svoju stranu. Po výsledku 17:11 sme si z Ostravy odniesli 3. miesto. Konečná nominácia bude ohlásená po záverečnom kole žiackej ligy 11.6.

Výsledky:

Slovensko U17 – Maďarsku U17 12:3, koše za SR: Eva Habaníková 4, Vít Leporis 3, Boris Grolmus a Lea Borzová po 2, Patrik Kocúr

Slovensko U17 – Ostrava U17 16:22, koše za SR: Tamara Milkovičová a Patrik Kocúr po 4, Tomáš Šimko a Eva Habaníková po 2, Vít Leporis, Dorota Bullová, Boris Grolmus a Lenka Kollárová po 1

Slovensko U17 – Česká republika U17 1:24, kôš za SR: Boris Grolmus

zápas o 3. miesto
Slovensko U17 – Maďarsko U17 17:11, koše za SR: Tamara Milkovičová a Patrik Kocúr po 5, Tomáš Šimko a Boris Grolmus po 2, Eva Habaníková, Dorota Bullová a Simon Babčan po 1

Zostava SR: Dorota Bullová, Eva Habaníková, Tamara Milkovičová, Lea Jakubičková, Lea Borzová, Lenka Kollárová, Veronika Kollárová, Boris Grolmus, Patrik Kocúr, Tomáš Šimko, Vít Leporis, Simon Babčan, Oliver Santoris a Dávid Vrška

tréner: Tomáš Sonnenschein

asistent trénera: Peter Levčík

manažér tímu: Martin Sonoga

staff: Zuzana Filová

Nadchádzajúce udalosti