Záverečné sústredenie a nominácia na MS U19

Slovenská juniorská reprezentácia do 19 rokov ukončila svoju prípravu na vrchol sezóny, ktorými sú Majstrovstvá sveta U19 v Kutnej Hore(Česká Republika). V Prievidzi sa počas uplynulého víkendu konalo posledné tímové sústredenie, dolaďovali sa jemné technické detaily, väčšina času bola však zameraná na nácvik taktiky a konkrétnych herných situácií. Mladí reprezentanti počas 2 dní pilovali všetko, čo sa doteraz pod vedením trénera Peťa Bušíka naučili a v sobotu si v prípravnom zápase proti domácemu seniorskému tímu Prievidze vyskúšali, ako to funguje. V zápase sa prejavili dlhoročné skúsenosti domáceho tímu, aj reprezentačný výber však predviedol svoje umenie a zamotal trénerom hlavu pri tvorbe finálnej nominácie. Všetci hráči bojovali a ukázali svoj eminentný záujem reprezentovať Slovensko. Do finálnej nominácie, ktorá pocestuje už o pár dní do susedných Čiech, sa však mohlo dostať iba 7 dievčat a 7 chlapcov. Na turnaji nás v skupinovej fáze najskôr v úvodnom zápase preverí domáci výber ČR (piatok 15.4. o 11:15) a v ten istý deň poobede o 13:45 nastúpime prvýkrát v histórii proti tímu z Taiwanu. Zápasy budú vysielané naživo na youtube kanáli IKF, tak ak sa Vám nepodarí prísť náš mladý tím podporiť priamo do Kutnej Hory, môžete fandiť aspoň pri obrazovkách. Držte nám palce, SLOVENSKO DO TOHO!!!

Nominácia na IKF WORLD KORFBALL CHAMPIONSHIP U19, Kutná Hora(CZE), 14-17.4.2022

Zuzana Hrošovská, Dominika Santorisová, Liliana Matejková, Lea Kukurová, Ema Ondrejcová, Eva Habániková, Karolína Kleinová, Patrik Peressényi, Patrik Kocúr, Tomáš Šimko, Boris Grolmus, Jakub Bullo, Vít Joel Leporis, Šimon Sabo

Realizačný tím: Peter Bušik(tréner), Peter Fábik(asistent trénera), Janka Miklovičová(team manager)