Návrat korfbalovej ligy, viac ako 200 detí v akcii

Po dvoch rokoch sa v sobotu opäť rozbehla Slovenská korfbalová liga žiakov. Po úspešnom trénerskom kurze, ktorý sa uskutočnil vlani v auguste v Maďarsku, sa vytvorili nové tréningové skupiny v siedmych mestách a obciach. Aj napriek tomu, že zo zdravotných dôvodov sa nie všetci mohli zúčastniť prvého kola, videli sme v nitrianskej športovej hale SPU približne 200 mladých nádejných korfbalistov v 24 tímoch v piatich vekových kategóriách. Napínavé súboje sledovalo v hľadisku viac ako 200 divákov, čo ešte viac umocňovalo športový zážitok a motivovalo deti k skvelým výkonom.

V najmladšej kategórii do 9 rokov súperili medzi sebou 4 tímy, ktoré patria pod Korfbalový klub SPU Nitra. Najviac sa darilo tímu KK SPU Nitra Benkova A, ktorý v poslednom napínavom súboji o celkové prvenstvo porazil tím KK SPU Nitra Golianovo. Pikantériou zápasu bol aj sesterský súboj tréneriek na lavičkách oboch tímov. Tretie miesto obsadil tím KK SPU Nitra – Veľký Lapáš, na štvrtom sa umiestnil B tím KK SPU Nitra Benkova. Najlepším strelcom po prvom ligovom turnaji je so 16 košmi Marcus Chudý (Benkova A) pred Nelou Penzéšovou (9 košov, Golianovo).

Výsledky, tabuľky a strelci U9 TU

V kategórii do 11 rokov účinkovalo 5 tímov. Bez prehry zvládol turnaj tím KK SPU Nitra. Na druhú priečku odsunul svojho rivala z SKK Dolphins Prievidza. Z nováčikov sa najviac darilo tímu Nedožery – Brezany, pred tímom KK SPU Nitra – Veľký Lapáš a ZŠ Nesvady. Streleckú tabuľku ovládli s 18 košmi Nikolas Milkovič a 14 košmi Alexandra Kopálková (obaja KK SPU Nitra).

Výsledky, tabuľky a strelci U11 TU

Suverenitu v žiackych kategóriách potvrdil tím KK SPU Nitra aj turnaji do 13 rokov. Z víťazstva sa tešil B tím, pre ich A tímom. Prekvapujúco vďaka lepšiemu celkovému skóre skončil na treťom mieste tím zo ZŠ Nesvady, ktorý odsunul na nepopulárnu štvrtú priečku SKK Dolphins Prievidza. Na piatom mieste skončil so sympatickými výkonmi tím ZŠ Tekovský Breznica. Najlepšími strelcami v tejto kategórii sa stali 19 bodový Andrej Dobiš (Nitra B) pred 13 bodovou Leou Mikulášikovou (Nitra A).

Výsledky, tabuľky a strelci U13 TU

Najbohatšie obsadenou bola kategória do 15 rokov, kde sme v akcii sledovali 7 tímov. Najskôr sa odohrali dve základné skupiny a na základe poradia v nich, sa tímy stretli v zápasoch o celkové umiestnenie. Aj v tejto kategórii sme sledovali v akcii 4 nováčikovské tímy. Najmenej sa darilo tímu ZŠ Nesvady A, tesne pred ním KK SPU Nitra – Veľký Lapáš a SKK Dolphins Prievidza C. V súboji o bronz sa viac darilo tímu SKK Dolphins Prievidza B, ktorý odsunul na štvrtú priečku ZŠ Nesvady B. Dramatické finále vyhral najtesnejším rozdielom KK SPU Nitra, ktorý porazil SKK Dolphins Prievidza tesne 3:2. Najlepším strelcom v kategórii do 15 rokov je Lea Jakubičková (Nitra) so 7 košmi, o jeden bod za ňou zaostala Timea Fuleková (Prievidza B).

Výsledky, tabuľky a strelci U15 TU

Vynikajúce zápasy sme sledovali v najstaršej kategórii do 17 rokov. Na poslednú chvílu sa zo zdravotných dôvodov z turnaja odhlásil tím z Lučenca, preto odohrali zvyšné tímy medzi sebou po dva zápasy. Po výbornom úvode si KK SPU Nitra skomplikovala cestu za víťazstvom prekvapujúcou remízou s Komárnom a v poslednom zápase proti Prievidzi ubojovali potrebnú remízu 5:5. Druhá SKK Dolphins Prievidza odsunula na tretiu priečku Komárno. Najlepšími strelcami boli sedembodoví Tamara Milkovičová (Nitra), Tomáš Šimko (Prievidza) a József Balász Dávidházy (Komárno).

Výsledky, tabuľky a strelci U17 TU

Vedenie Slovenská asociácia korfbalu sa veľmi teší, že aj napriek zložitej situácii sme dokázali na palubovky prilákať desiatky nových korfbalistov, ktorí predviedli super výkony. Nadšenie detí a ich trénerov len umocňuje úspešnosť projektu, s ktorým SAK prišiel v roku 2021. Už teraz sa nevieme dočkať pokračovania slovenských žiackych súťaži.

Fotogalériu nájdete TU