Vylosovanie základných skupín ME vo Wroclawi

V sídle Medzinárodnej korfbalovej federácie dnes vyžrebovali zloženie základných skupín „malých“ Majstrovstiev Európy B kategórie, ktoré sa uskutočnia v októbri tohto roku v poľskej Wroclawi. Slovensko po úspechu na posledných MS v JAR, kde obsadilo 13. miesto, bolo medzi nasadenými tímami. Do skupiny nám bol vyžrebovaný tím Walesu, s ktorým sme na posledných ME (Holandsko, 2018) vyhrali v zápase o 11. miesto 18:15. Ďalším súperom bude silný tím Turecka, ktorý sa posledných „veľkých“ ME nezúčastnil. Na predchádzajúcom šampionáte, ešte v roku 2014 v Porte ho Slovensko zdolalo najtesnejším rozdielom v zápase, ktorý rozhodoval aj o držiteľovi pohára European Bowl. Štvrtým tímom v skupine bude Grécko, s ktorým sa naposledy stretla naša reprezentácia na kvalifikačnom turnaji v roku 2016 v Nitre a v základnej skupine ho porazila suverénne 17:9. Vedenie Slovenskej asociácie korfbalu a tréner slovenskej reprezentácie Sergey Nizovskiy nominovali na prvé reprezentačné sústredenie širší výber, do ktorého boli pozvaní aj viacerí úspešní juniorskí reprezentanti. Cieľom našej reprezentácie vo Wroclawi je zabojovať minimálne o jednu z medailí.