Prvé kolo žiackych líg sa odohralo v sobotu v Prievidzi

Po úspešnej reprezentácii slovenských tímov v súťažiach okolitých štátov sa rozbehli najvyššie súťaže žiackych tímov aj na Slovensku.

V kategórii do 11 rokov sa najmenej darilo A tímu KK SPU Nitra, ktorému sa nepodarilo na prvom turnaji zvíťaziť. B tím Nitry a SKK Dolphins Prievidza – piaristi si pripísali po tri víťazstvá. Vďaka lepšiemu skóre sú na prvom mieste korfbalisti z Nitry. Strelecky sa najviac darilo Andrejovi Dobišovi z Nitry B (11 košov) a spomedzi dievčat Dominike Slaninovej z Prievidze (5 košov).

Najvyrovnanejšie zápasy sme videli v kategórii do 13 rokov. Vo väčšine zápasov bolo skóre najtesnejšie, rozdiel jedného bodu. Po prvom turnaji je bez prehry tím SKK Dolphins Prievidza – piaristi A, pred KK SPU Nitra a SKK Dolphins Prievidza – JKBOZ. Veríme, že v tejto kategórii budeme sledovať zaujímavé zápasy až do konca sezóny. Strelecky dominovali s 11 košmi Patrik Kocúr (Prievidza – JKBOZ) a Dorota Bullová (Prievidza – piaristi A).

V pätnásťročnej skupine sa postupne medzi tímami Nitry a Prievidze zhoršovali výsledky v neprospech Nitry. Po remíze a prehre o 1 kôš, narástlo skóre v poslednom zápase na rozdiel piatich bodov. Z chlapcov sa päťkrát presadili Tomáš Šimko a Jakub Bullo, z dievčat trikrát Lucia Mokrá (všetci Prievidza – piaristi).

V kategórii do 17 rokov dominoval tím SKK Dolphins Prievidza – JKBOZ, ktorý suverénne ovládol celú kategóriu, na druhom mieste s dvomi víťazstvami sa umiestnil tím SKK Dolphins Prievidza – Piaristi a na treťom tím KK SPU Nitra. Strelecky dominoval Patrik Perresenyi s 10 košmi a medzi dievčatami Eva Habaníková a Zuzana Hrošovská so štyrmi košmi (všetci Prievidza – JKBOZ).

Najkrajší korfbal sme mohli sledovať v najstaršej kategórii do 19 rokov. Dva tímy bojovali v zaujímavých zápasoch. Favorizovaný SKK Dolphins Prievidza JKBOZ si poradil s Nitrou v každom zápase, ale priebeh sa postupne vyrovnával. Najlepšími strelcami boli Zuzana Hrošovská s 8 košmi a Jakub Krajč s Oliverom Ondrejecom so šiestimi košmi.

kategória U11

KK SPU Nitra A – SKK Dolphins Prievidza – Piaristi 2:6 (Lea Mikulášiková, Nina Ambrózová – Dominika Slaninová, Viktória Kytková a Dávid Vrška po 2)

SKK Dolphins Prievidza – Piaristi – KK SPU Nitra B 2:8 (Dávid Vrška 2 – Andrej Dobiš 3, Alexandra Kopálková 2, Natália Darnadiová, Viktor Kopálek a Nikolas Milkovič po 1)

KK SPU Nitra A – KK SPU Nitra B 1:3 (Lukáš Fúrik – Andrej Dobiš 2, Viktor Kopálek)