Breaking News

Premiérovým majstrom SR sa stal KK SPU Nitra

Záverečné kolo 1. Slovenskej národnej korfbalovej ligy v Nitre rozhodlo o majstrovi SR.

Posledný turnaj sa začal zápasom Pampúch – Animus. Od začiatku zobrali opraty zápasu pevne do rúk hráči z Prievidze. Vytvorili si pohodlný náskok a nedovolili mladému tímu z Nitry zdramatizovať vývoj stretnutia. Presvedčivým víťazstvom si definitívne zabezpečili bronzové medaily.

Nasledoval šláger kola, najdôležitejší zápas v sezóne. Domáci KK SPU Nitra vyzval suverénna slovenských korfbalových súťaží SKK Dolphins Prievidza. Bol to zápas, ktorý priamo rozhodoval o majstrovi SR. Od úvodu sme mohli sledovať vyrovnaný, ale kvalitný zápas. Tímy sa v prvej štvrtine striedali vo vedení a dohrali ju s vyrovnaným skóre 3:3. Druhá časť bola plne v réžii nabudených domácich. Svojho súpera zmietli pomerom 5:0 a vypracovali si rozhodujúci náskok na ceste za majstrovským titulom. V úvode tretej časti sa ďalšími dvomi bodmi odpútali od svojho súpera na sedem bodov. Potom Prievidžania zmobilizovali svoje sily a začali stíhaciu jazdu. V záverečnej časti sa dokázali priblížiť na rozdiel troch bodov. Nápor súpera Nitrania odrazili dvomi košmi a aj keď sa Prievidza ešte jedenkrát dostala na trojbodové manko, umnou hrou si domáci víťazstvo ustrážili a na palubovke mohli vypuknúť majstrovské oslavy. Výborný výkon domáceho kolektívu bol počiarknutý najlepšou strelkyňou zápasu, 9 bodovou, Andreou Fialovou.

Po krátkej pauze nasledoval zápas Animusu Nitra so sklamanými delfínmi. Od začiatku sa viac presadzovali favorizovaní Prievidžania, ktorí si po výsledku 15:2 pripísali zaslúžené dva body do tabuľky.

Stretnutie KK SPU Nitra – Pampúch Prievidza bolo vyrovnané počas celého priebehu. Prvé dve časti boli veľmi chudobné na body a v polčasovej prestávke viedli najtesnejším rozdielom 1:2 hráči z Prievidze. Tretia časť vyšla lepšie domácim, ktorí skóre otočili na 5:4. Posledná štvrtina opäť vyšla lepšie ich súperovi, ktorý si výsledkom 7:7 vybojoval cennú remízu.

V prievidzskom derby sa odohrával vyrovnaný súboj. Zo začiatku mali viac navrch hráči Dolphins, avšak v záverečnej štvrtine sa Pampúch dotiahol na a vybojoval ďalšiu cennú remízu 11:11.

Nitrianske derby malo jasného favorita. SPU potrebovalo na definitívne potvrdenie titulu získať jeden bod. Od začiatku nenechalo nič na náhodu, vybojovalo si náskok 5:0, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Zvyšné štvrtiny sa skončili zmierlivými remízami.

Najlepšími strelcami 1.SNKL sa stali medzi dievčatami Andrea Fialová (KK SPU Nitra) so 43 košmi a Marek Marčan (Pampúch Prievidza) s 28 košmi.

Srdečne blahoželáme novému majstrovi KK SPU Nitra, ktorý dokázal narušiť hegemóniu 26 ročného kraľovania Prievidze na slovenskom korfbalovom tróne. Pevne veríme, že nás náš nový majster bude úspešne reprezentovať na septembrovom kvalifikačnom kole Europa Cupu (obdoba futbalovej Ligy majstrov), ktorý sa uskutoční vo francúzskom St. Etienne.