Breaking News

Dôležité víťazstvo Slovak selection v Maďarsku

Výber slovenskej reprezentácie odohral v maďarskej najvyššej súťaži ďalšie dva zápasy. Našimi súpermi boli tentokrát medailisti z minuloročnej sezóny. Slováci vycestovali na dvojkolo takmer v plnej sile a preto sa očakávali dva vyrovnané duely.

V prvom zápase proti SZKHSE Szentendre náš tím nezachytil úvod stretnutia a Maďari išli rýchlo do vedenia 3:0. Vzápätí slovenskí reprezentanti kontrovali dvomi košmi, ale to bolo na dlhé minúty všetko. Súper sériou štyroch košov navýšil svoj náskok a polčas skončil nepriaznivým skóre 5:9. Tretia štvrtina bola strelecky najchudobnejšia. Súpera sme držali na dištanc a priblížili sme sa na rozdiel jedného bodu. Domáci odpovedali až na konci štvrtiny a skóre 8:10 sľubovalo drámu v záverečnej časti. Tá sa však nekonala, Maďari navýšili svoj náskok a výsledok bezpečne kontrolovali až do konca stretnutia.

Druhý zápas proti tímu 1908 SZAC Budapešť Proton bol reprízou minuloročného súboja o bronz. Úvod síce patril domácim, ale potom sme presnou streľbou privádzali súpera do zúfalstva. Obrovskú nervozitu na strane domácich musel niekoľkokrát riešiť rozhodca. Každý sporný verdikt sa snažili domáci komentovať a prehodiť na svoju stranu. Túto indispozíciu súpera Slováci dokonale využili. Aj keď sa niekoľkokrát v zápase stalo, že nervozita narastala aj na našej strane, zápas sme plne kontrolovali až do konca. V poslednej štvrtine sme si vybudovali 8 bodový náskok, na ktorý dokázali Maďari zareagovať tromi košmi, ale cenné víťazstvo sme si odviezli domov. Týmto výsledkom sme predbehli nášho súpera v tabuľke a držíme si pred playoff vynikajúcu tretiu pozíciu.

Výsledky:

Slovak selection – SZKHSE Szentendre 9:15 (2:4, 3:5, 3:1, 1:5), koše za SVK: Peter Fábik 5, Lujza Mojžišová 3, Zuzana Bušíková 1

Slovak selection – 1908 SZAC Budapešť Proton 18:13 (7:3, 3:4, 5:2, 3:4), koše za NR: Peter Bušík 6, Andrea Fialová a Peter Fábik  po 3, Janka Miklovičová a Juraj Kyseľ po 2, Zuzana Bušíková a Martin Hlaváč po 1