Tretie kolo ligy dospelých sa odohralo v Bratislave

V bratislavskom Dome športu sa v nedeľu 14. mája hrala okrem žiackych líg aj Slovenská národná korfbalová liga dospelých. Po 3 žiackych kategóriách tak vybehli na palubovku 3 družstvá dospelých, v ktorých si už dokonca zahralo aj zopár juniorov, ktorí pred tým hrali v kategórii do 15 rokov.

Na prvý zápas nastúpili domáce Kamzíky proti majstrovským delfínom z Prievidze. V základnej zostave Prievidžanov sa objavili hneď od začiatku zápasu dvaja juniori. A práve jeden z nich, Alex Kalina otvoril skóre zápasu. Inak bol úvod zápasu nervózny a koše padali len pomaly. Prievidza si vytvorila náskok 0:4, ale vtedy zapli na plné obrátky aj domáci a tromi košmi sa dotiahli na rozdiel jediného koša, a to najmä vďaka 2 košom Dominiky Hoškovej. V druhej časti prvého polčasu však Prievidza navýšila svoj náskok na polčasových 4:9. Na začiatku druhého polčasu prišlo nepríjemné zranenie práve domácej Dominiky Hoškovej, ktorá zle doskočila a so zraneným členkom musela opustiť ihrisko. V druhom polčase Prievidza postupne navyšovala skóre a na ihrisku sa prestriedali všetci hráči. Skóre zápasu symbolicky uzavrela domáca Ria Faragová.

KK Kamzíky Bratislava – SKK Dolphins Prievidza         6:18   (polčas 4:9)

Bratislava: Faragová Ria 2 koše, Hošková Dominika 2, Záň Martin 2, Kleman Roman, Načiniaková Katarína, Noga Marcel, Redecká Soňa, Repka Viktor, Sitárová Jana.

Prievidza: Bušík Peter 4 koše, Kalina Alex 3, Bušíková Zuzana 2, Fábik Peter 2, Mojžiš Róbert 2, Mojžišová Lujza 2, Leporis Benjamín 1, Mašeková Vanesa 1, Paulovičová Katarína 1, Hlaváč Martin, Hrošovská Zuzana, Lihotská Romana.

V druhom zápase sa stretli družstvá, ktoré mali na čele tabuľky rovnaký počet bodov, Nitra a Prievidza. Nitrania nastúpili s niekoľkými navrátilcami v základnej zostave, Prievidza nechcela nič podceniť a všetci juniori zostali na lavičke. V úvode zápasu sa obe družstvá vzájomne oťukávali, a tak chvíľu trvalo pokiaľ začali padať prvé koše. Skóre otvorila nitrianska kapitánka Janka Miklovičová. Chvíľu trvalo pokiaľ padol ďalší kôš, ale po 7 minútach sa presadil najskúsenejší Prievidžan Peter Fábik. Následne sa koše striedali na obidvoch stranách až do stavu 4:4. Potom sa 2-krát po sebe presadil Róbert Mojžiš a Prievidza išla do trháku. Nitru držala v zápase hlavne strelecky disponovaná Andrea Fialová. Tesne pred polčasom však dala 2 koše po sebe Zuzana Bušíková a Prievidza odskočila na polčasový rozdiel o 4 koše. V druhom polčase robil Prievidzi problémy navrátilec po zranení Peter Levčík, ktorý získaval veľa doskokov a premenil aj strelu z diaľky. V zelenom drese prievidzských delfínov však bol strelec zápasu Robo Mojžiš, ktorý sa v druhom polčase rozbehol naplno a konto súpera zaťažil celkovo 6 košmi. Naopak Nitra sa v útoku trápila a za druhý polčas skórovala len 3 koše. V posledných 10 minútach sa na ihrisko dostali aj prievidzskí juniori, čerství majstri maďarskej ligy do 15 rokov. A práve jedna z nich, Vanesa Mašeková zaokrúhlila posledným košom prievidzské skóre na 20 košov.

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra              20:9    (polčas 10:6)

Prievidza: Mojžiš Róbert 6 košov, Bušík Peter 3, Bušíková Zuzana 3, Fábik Peter 3, Hlaváč Martin 2, Lihotská Romana 1, Mašeková Vanesa 1, Mojžišová Lujza 1, Hrošovská Zuzana, Kalina Alex, Leporis Benjamín, Paulovičová Katarína.

Nitra: Fialová Andrea 4 koše, Miklovičová Jana 3, Darnadiová Timea 1, Levčík Peter 1, Meszárosová Vladimíra, Mináriková Katarína, Savov Radovan, Sonnenschein Róbert, Sonnenschein Tomáš.

V poslednom zápase tretieho kola sa predstavila domáca Bratislava a trochu sklamaný tím z Nitry. Do vedenia šli od začiatku zápasu Nitrania, ale Kamzíky držali vyrovnaný priebeh úvodných minút. Nitra odskočila na 1:3, ale Bratislava sa dokázala vrátiť a vyrovnať na 4:4 v 15.minúte. Na to reagoval hosťujúci tréner vratnými striedaniami, keď prestriedal medzi štvoricami ženskú časť družstva. Nitra síce išla od vedenia, ale Bratislava sa držala hlavne vďaka mužskej časti tímu, ktorá až na 1 kôš strelila všetky body zápasu. Polčasové skóre 6:7 však stále nechávalo vývoj zápasu otvorený. Do druhého polčasu lepšie vstúpila Nitra, 4 košmi za sebou si vytvorila rozhodujúci náskok vďaka svojím strelcom Andrey Fialovej a Tomášovi Sonnenscheinovi. Kamzíky ešte odpovedali sériou košov 3:1 cez hrajúceho trénera Martina Záňa, ale na obrat v zápase im už nezostali sily, keďže zápas odohrali presne s 8 hráčmi, keď na lavičke museli zostať 3 zranení korfbalisti. Nitra ešte v závere zápasu potvrdila svoju výhru ďalšími 3 košmi.

KK Kamzíky Bratislava – KK SPU Nitra            9:15    (6:7)

Bratislava: Záň Martin 3 koše, Noga Marcel 2, Repka Viktor 2, Kleman Roman 1, Sitárová Jana 1, Faragová Ria, Načiniaková Katarína, Redecká Soňa.

Nitra: Fialová Andrea 5 košov, Sonnenschein Tomáš 5, Miklovičová Jana 3, Savov Radovan 2, Blahová Patrícia, Darnadiová Timea, Kyseľ Peter, Levčík Peter, Meszárosová Vladimíra, Mináriková Katarína, Sonnenschein Róbert.

V tabuľke si tak prvé miesto upevnila Prievidza, ktorá je o 2 body pred Nitrou. Posledné kolo slovenských líg sa uskutoční ako veľký finálový deň 10.júna popoludní v prievidzskej športovej hale. Okrem seniorskej ligy sa opäť v jeden deň a na jednom mieste odohrajú aj zápasy všetkých 3 žiackych kategórií. Spoznáme tak slovenských majstrov pre sezónu 2016/2017 vo všetkých kategóriách.

Slovenská národná korfbalová liga 2018/2019

Družstvo