Breaking News

Kamzíky ukončili sezónu v maďarskej lige dvojzápasom o piate miesto

Korfbalový klub Kamzíky Bratislava má za sebou svoju premiérovú sezónu v druhej najvyššej maďarskej korfbalovej lige. Po poslednom dvojzápase o piate miesto, v ktorom zaznamenali remízu a prehru, obsadili konečné šieste miesto.

Celkové účinkovanie klubu v lige hodnotí prezident a tréner klubu Martin Záň.

„Cieľom nášho tímu zloženého z nových hráčov bolo získať zápasovú prax a skúsenosti. Maďarská súťaž bola pre nás tou najvhodnejšou alternatívou. Odohrali sme spolu 17 zápasov, čo by na Slovensku nebolo možné. Pokiaľ sme mali ambíciu byť v budúcnosti konkurencieschopným skúseným slovenským klubom, museli sme podstúpiť túto skúsenosť.

Naše účinkovanie malo hneď niekoľko pozitív. Dve naše hráčky Janka Sitárová a Ria Faragová sa nachádzajú priebežne zhodne na piatom mieste v tabuľke strelkýň druhej maďarskej ligy. K oporám tímu patrila aj odchovankyňa prievidzského korfbalu Dominika Hošková, ktorá odovzdáva svoje skúsenosti aj v tréningovom procese. Všetky tri hráčky sa spoločne s hrajúcim trénerom Martinom Záňom a Andrejom Sitárom dostali do nominácie na prípravný reprezentačný kemp. Takisto sa niektorí hráči venujú príprave detí a mládeže na ZŠ Pavla Marcelyho v Bratislave, kde nám vyrastajú nasledovníci.

Negatívom maďarskej súťaže boli z nášho pohľadu samotné ligové pravidlá, ktoré umožňovali prvoligovým hráčom hrať za druholigové tímy. Stávalo sa nám teda, že v druhej lige proti nám nastupovali hráči maďarskej reprezentácie, čím vznikali na ihrisku značné výkonnostné rozdiely.

Kamzíkom ešte ostáva odohrať posledné 2 kolá slovenskej ligy a družstvo dostane zaslúžený odpočinok. To najbližšie sa uskutoční 14.5 na domácej pôde kamzíkov v Bratislave a sľubuje dôležitý zápas o titul medzi Prievidzou a Nitrou. Kamzíky sú už síce mimo boja o titul, no pokúsia sa zamiešať karty a uchmatnúť ašpirantom na titul nejaké body.“

Nadchádzajúce udalosti