Nitrania opäť na študentskom turnaji v Eindhovene

Uplynulý víkend sa korfbalisti KK SPU Nitra zúčastnili obrovského korfbalového turnaja univerzít v holandskom Eindhovene. 52 tímov bojovalo v dvoch turnajoch počas celého víkendu. Na podujatí sa stretli vysokoškoláci zo siedmych krajín – Holandska, Anglicka, Škótska, Walesu, Nemecka, Švédska a Slovenska. V jedenásť-člennej výprave nitrianskeho tímu sa nachádzali dvaja bývalí hráči, ktorí  cestovali na turnaj s cieľom pomôcť svojim bývalým spoluhráčom a užiť si ďalšiu nezabudnuteľnú korfbalovú akciu. Ďalší traja hráči, ktorí začali s korfbalom iba v tomto kalendárnom roku, prišli zbierať cenné skúsenosti a práve takéto priateľské turnaje primeranej úrovne sú na to najvhodnejšie.

V šesťčlennej základnej skupine odohrali prvý zápas proti favoritovi skupiny holandskému Hebbes. Súper si vypracoval mierny náskok, ale v posledných piatich minútach sa Nitrania priblížili súperovi na rozdiel jedného koša, bohužiaľ im čas na vyrovnanie nezostal. Ďalšie tri zápasy v skupine boli proti anglickým univerzitám. Nitrania ich s prehľadom zvládli, aj keď obrovské množstvo šancí zostalo nevyužitých. V zápasoch hraných na 14 minút nepadalo veľké množstvo košov. V prípade víťazstva v poslednom zápase proti holandskému Hippo´s mohli Slováci pomýšľať na skupinu o 1.-6. miesto na turnaji. Súperi sa striedali vo vedení počas celého zápasu. Záver stretnutia vyšiel lepšie domácim a Nitrania si pripísali druhú najtesnejšiu prehru na turnaji.

Na druhý deň  bojovali Nitrania v skupine o 13.-18 miesto. Po dvoch kvalitne zahratých zápasoch a víťazstvách proti nemeckému Ulmu a najmä anglickej univerzite Lancaster sa stretli o celkové 13. miesto s holandským tímom Vakgericht. Korfbalovo disponovaný súper bol jedným z najsilnejších protivníkov na turnaji, s ktorým sa Slováci stretli. V zápase dominovali obrany a na konci zápasu bol výsledok 3:3. O umiestnení v rámci zábavy rozhodli strely od poliacej čiary, ale tímy sa rozišli zmierlivou remízou.

Tomáš Sonnenschein (hrajúci tréner): Tretíkrát sme sa zúčastnili turnaja v Eindhovene. Považovali sme to za veľmi dobrú príležitosť najmä pre nových hráčov, aby sa zžili so základnými korfbalovými pravidlami a odohrali väčšie množstvo zápasov. Táto akcia zároveň slúžila na utuženie korfbalovej partie. Som rád, že s nami cestovali aj dvaja bývalí hráči, ktorí nám pomohli v zápasoch. Nemal som pred turnajom veľké výsledkové očakávania a o to viac ma prekvapili naše víkendové výsledky. Z počtu ôsmych zápasov sme dokázali v piatich uspieť a k dvom najtesnejším prehrám sme si pripísali ešte jednu remízu. Turnaj zároveň odhalil chyby, ktoré sa pokúsime do ďalšieho kola odstrániť. Popracovať musíme najmä na využívaní jasných streleckých príležitostí a dvojtaktoch. Turnaj zároveň slúži na získavanie kontaktov s ďalšími tímami a už dnes vieme povedať, že tohtoročná edícia nitrianskeho korfbalového víkendu  v júli bude mať veľmi bohaté obsadenie.

Výsledky:

Základná skupina

KK SPU Nitra – Hebbes (NED)  4:5 (Andrea Fialová 2, Nina Kusyová, Tomáš Sonnenschein)

KK SPU Nitra – Sheffield university (ENG) 4:2 (Janka Miklovičová, Nina Kusyová, Tomáš Sonnenschein, Peter Kyseľ)

KK SPU Nitra – Lancaster univeristy 2 (ENG) 4:2 (Kristína Mináriková, Andrea Fialová, Janka Miklovičová, Tomáš Sonnenschein)

KK SPU Nitra – Bristol university (ENG) 5:3 (Nicol Gajdošová 2, Janka Miklovičová, Andrea Fialová, Nina Kusyová)

KK SPU Nitra – Hippo´s (NED)  6:7 (Nina Kusyová a Andrea Fialová po 2, Janka Miklovičová a Tomáš Sonnenschein)

Skupina o 13.-18. Miesto

KK SPU Nitra – Ulm (GER) 6:4 (Andrea Fialová a Nina Kusyová po 2, Janka Miklovičová, Tomáš Sonnenschein)

KK SPU Nitra – Lancaster university 1 (ENG) 6:1 (Andrea Fialová a Janka Miklovičová po 2, Nina Kusyová a Tomáš Sonnenschein)

KK SPU Nitra – Vakgeriecht (NED) 3:3 (Kristína Mináriková, Andrea Fialová, Marek Jakub)

Zostava KK SPU Nitra: Andrea Fialová 11, Nina Kusyová 8, Janka Miklovičová 7, Tomáš Sonnenschein 6, Nicol Gajdošová  a Kristína Mináriková po 2, Peter Kyseľ a Marek Jakub po 1, Róbert Sonnenschein, Martin Žák a Štefan Bleho