Breaking News

Slovakia Selection po roku opäť v semifinále 1.maďarskej ligy

Po zápasoch z 26. marca bolo jasné, že tím Slovenského výberu po roku znovu postúpil do semifinále prvej maďarskej ligy. Rozhodovali o tom posledné 2 zápasy základnej časti, v ktorých si to Slováci rozdali v priamych súbojoch so svojimi súpermi Obudou a MAFCom. O súperovi v semifinále sa však rozhodovalo až v poslednom kole 2. Apríla, kedy majstrovský tím zo Szentendre síce prehral s druhým SZACom, ale na lepšie vzájomné zápasy uhájil 1.miesto v tabuľke po základnej časti. Poďme sa však pozrieť späť ako si postupovú 4. pozíciu vybojovali slovenskí korfbalisti.

V prvom zápase bola súperom Obuda Budapešť, ktorá bola v tabuľka zatiaľ na poslednom 7.mieste, ale stále mohla náš tím ohroziť. Slovákom však stačilo v tento posledný hrací deň získať 2 body, ktoré by im zaručilo miesto v semifinále. Preto o postupe chceli rozhodnúť už v prvom zápase dňa. Lepší vstup do zápasu mala však Obuda, ktorá po 10 minútach viedla už 1:5, jediný slovenský kôš zaznamenal Robo Mojžiš. Až po tomto stave sa Slováci prebrali a vyrovnali priebeh, keď koše začali padať na oboch stranách. Tesne pred polčasom však prišla silná chvíľa slovenského družstva. Zo stavu 5:10 dokázali naši hráči za 3 minúty vyrovnať, na 10:10 vyrovnávala Aďa Fialová. V poslednej minúte si však Obuda vzala späť polčasové vedenie 10:11. Po polčase sa Slovenský výber dostal prvýkrát do vedenia 12:11 vďaka Vikyne Menčíkovej. Následne padali koše vyrovnane na oboch stranách. V 45.minúte išli do 2-košového trháku Maďari, síce Zuzana Bušíková znížila na rozdiel jediného koša, Maďari však dokázali opäť odskočiť na 16:18. To ale bolo v 50.minúte z ich strany posledný kôš. V 53.minúte 2 košmi za sebou vyrovnával Peťo Bušík. A potom prišli dlhé chvíle, ktoré mali rozhodnúť o víťazovi zápasu a osude oboch tímov pred play-off. Obuda dostala šancu v podobe penalty, tú však maďarský hráč zahodil. Preto na druhej strane rozhodla strelkyňa Zuzka Bušíková, ktorá svojím štvrtým košom z dlhej strely rozhodla o najtesnejšom víťazstve pre slovenské družstvo.

Slovakia Selection – Obuda Maximus   19:18 ( polčas 10:11 )

Zostava: Bušík 6 košov, Bušíková 4, Fialová 3, Mojžiš 2, Fábik 1, Kusyová 1, Menčíková 1, Paulovičová 1, Miklovičová, Sonnenschein T.

Po prvom zápase bolo teda rozhodnuté, že Slovenský Výber obsadí 4.miesto zaručujúce účasť v semifinále. Mal totiž náskok 3 bodov pred svojím posledným súperom MAFC Budapešť, ktorý ho tak už nemohol predstihnúť. Preto sa zápas odohrával v uvoľnenej, priam až priateľskej atmosfére medzi oboma družstvami. Slováci miešali zostavou, takže sa na ihrisko dostatočne dostali všetci hráči. Na Slovákoch bolo vidieť, že z nich už opadli nervy, hrali uvoľnene a korfbal si užívali. Na začiatku zápasu sa jednoznačne presadili slovenské dievčatá, ktoré sa ľahko uvoľňovali do dvojtaktov, z čoho boli hneď koše alebo penalty. Dvakrát sa presadila Zuzka Bušíková, po jednom koši dali Katka Paulovičová a Viky Menčíková, Slováci tak boli vo vedení 4:1. Slováci sa však trochu uspokojili a MAFC otočil na 4:5. Na to zareagovali ťahúni slovenského družstva, Peťo Fábik a Zuzka Bušíková pridali obaja ďalšie 2 koše a otočili na 8:7. V posledných 3 minútach však mali silnú chvíľu maďarskí hráči a 4 košmi za sebou otočili vo svoj prospech na polčasových 8:11. Cez polčas vystriedali prievdzských lídrov Bušíkovú s Fábikom nitrianske opory Aďa Fialová s Tomášom Sonnenscheinom. Po prestávke Slováci vyleteli na Maďarov, 5 košmi za sebou otočili skóre na 13:11, keď Robo Mojžiš premenil svoje 2 strely, a MAFC dal prvý kôš až po 12 minútach druhého polčasu. Takisto však sériou 5 košov otočil na 13:16. V tej chvíli sa opäť prebrali slovenské dievčatá, na jednej strane spoločne Viky Menčíková a Aďa Fialová, Viky svojimi dvojtaktami získavala penalty, ktoré bez problémov premieňal Tomáš Sonnenschein a Aďa k premenenému dvojtaktu pridala aj úspešnú strelu. V druhej štvorke sa presadzoval Peťo Bušík, ktorý premenil niekoľko svojich striel. 5 minút pred koncom znížil MAFC na 18:17, Aďa Fialová však následne úspešným dvojtaktom zvýšila na rozdiel 2 košov. Maďari opäť stiahli na jeden kôš, na čo odpovedal košom Peťo Bušík. V závere ešte slovenskú výhru potvrdil 2 košmi Tomáš Sonnenschein.

Slovakia Selection – MAFC Budapešť    23:19     ( polčas 8:11 )

Zostava: Bušík 6 košov, Sonnenschein T. 5, Bušíková 4, Fábik 2, Fialová 2, Mojžiš 2, Menčíková 1, Paulovičová 1, Kusyová, Kyseľ, Majorský, Miklovičová.

Túto nedeľu sa v prvom semifinále stretne Slovenský výber s majstrovským Szentendre, ktoré v priebehu sezóny dokázal jedenkrát poraziť. Držíme palce v súboji o ďalšie prekvapenie.

Takisto druhý slovenský tím v súťaží, Bratislavské Kamzíky, odohrá svoje zápasy v play-off. V nedeľu nastúpi v dvojzápase o 5.miesto v 2.lige proti súperovi SZAC Kvark. Držíme palce!

Nadchádzajúce udalosti