Breaking News

Po roku navštívil Nitru znovu maďarský klub Kékvölgy

Uplynulý víkend absolvovali tradičné sústredenie korfbalisti maďarského tímu  SZKHSE Kékvölgy. 29 členná výprava rôznych vekových kategórií pricestovala v piatok podvečer a spolu absolvovali 6 hodín tréningov a 7 zápasov.

Prípravné zápasy proti tímom KK SPU Nitra – Golianovo začali žiaci do 12 rokov. Mierne vekovo aj výškovo mali navrch hostia a tento hendikep nedokázali domáci eliminovať. V sobotňajšom zápase, hranom 2x 10 minút nedokázali skórovať a pripísali si prehru 0:8. V nedeľu ich čakal náročnejší zápas 3×10 minút. Veľmi veľa ľahko stratených lôpt dokázali Maďari bez problémov využiť a skóre narastalo do priepastných 2:21. Mladí korfbalisti si prešli krstom ohňom a pevne veríme, že získané skúsenosti dokážu využiť v slovenskej lige.

Tím do 15 rokov čakal ešte zaujímavejší program. V sobotu odohrali zápas vo formáte korfbal4, ktorý sa používa aj v slovenskej korfbalovej lige žiakov.  Vyrovnaný zápas bol napínavý až do konca a na tabuli svietilo na konci prijateľné skóre 3:5. V nedeľu oba tímy nastúpili prvýkrát na oficiálny zápas v klasickom korfbale (8 hráčov na oboch stranách). Zo začiatku zápasu boli obaja súperi mierne dezorientovaný, ale postupne hra naberala tempo. Rozdiel medzi tímami bol v premieňaní šancí. Nitrania nedokázali premeniť tri penalty a niekoľko dvojtaktov, čo znamenalo prehru 2:8.

V nedeľu sa dostali k slovu aj seniori. Tradiční súperi odohrali vyrovnaný prvý polčas. Hostia si udržiavali mierny náskok, ale polčasových 5:7 sľubovalo zaujímavý druhý polčas. Obaja tréneri dali príležitosť aj nádejným juniorom a v nitrianskom drese sa prvýkrát predstavili aj dvaja seniori, ktorí začali s korfbalom iba pred mesiacom. Celkový výsledok 9:19 je krutý, ale potvrdili sa papierové predpoklady.

Výsledky:
U12

KK SPU Nitra – Golianovo – SZKHSE Kékvölgy 0:8 a 2:21 (Tamara Milkovičová, Liana Barbiríková)

KK SPU Nitra – Golianovo U12: Liana Barbiríková, Tamara Milkovičová, Kristína Tóthová, Tomáš Vallo, René Ďurovič, Dominik Duchoň, Simon Babčan, Šimon Salanci, Šimon Sabo

U15

KK SPU Nitra – Golianovo – SZKHSE Kékvölgy 3:5 (Radovan Vallo 2, Romana Babčanová) a 2:8 (Zuzana Borovská a Romana Babčanová)

KK SPU Nitra – Golianovo U15: Zuzana Borovská, Liliana Franková, Ema Galová, Želmíra Áčová, Romana Babčanová, Barbora Prípadová, Radovan Vallo, Andrej Haluza, Oliver Justin Červík, Pavol Virág, Šimon Sabo