Prievidza sa vracia do čela slovenskej ligy dospelých

V sobotu 12. marca sa v Prievidzi odohralo druhé zo štyroch kôl Slovenskej Národnej Korfbalovej Ligy v sezóne 2016/2017.  Na zápasy nastúpila trojica klubov, ktoré sa druhú sezónu po sebe zúčastňujú súťaže dospelých.

Hneď v prvom zápase v prievidzskej športovej hale nastúpili domáci Dolphins proti svojmu prvému premožiteľovi v histórii slovenskej ligy. KK SPU Nitra prišla síce v trochu oslabenej zostave, ale určite s vôľou potvrdiť svoje domáce víťazstvo z prvého kola. Prievidžania si naopak chceli vziať späť stratenú pozíciu, ale taktiež nemali k dispozícii kompletný tím. Úvod zápasu bol vyrovnaný, prvá otočka bola za stavu 1:1. Následne išli do vedenia domáci, ale Nitra sa do polky polčasu stále držala v tesnom závese o 1 až 2 koše. Až od stavu 6:4 sa delfíni dokázali poriadne odtrhnúť a sériou 6 košov za sebou si pred polčasom vybudovali rozhodujúci náskok. V druhom polčase pokračovala prevaha aktuálneho slovenského majstra. Problémy robilo Nitranom hlavne súrodenecké duo Bušíkovcov, ktorí zasypali súperov kôš dohromady až 16 košmi. V druhom polčase sa na ihrisko za rozhodnutého stavu dostali mladé nádeje na oboch stranách, keďže oba kluby začali v minulom roku intenzívne pracovať aj s mládežou. Na výhre Prievidze to už však nič nezmenilo.

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra                24:9       (polčas 12:5)

Prievidza: Bušík Peter 9 košov, Bušíková Zuzana 7, Kyseľ Juraj 3, Hlaváč Martin 2, Polerecký Igor, Leporis Benjamín, Ondrejec Oliver po 1, Lihotská Romana, Mojžišová Lujza, Sviteková Michaela, Kalina Alex.

Nitra: Fialová Andrea, Sonnenschein Róbert a Sonnenschein Tomáš po 2 koše, Mináriková Kristína, Žák Martin, Presinszký Július po 1, Kusyová Nina, Miklovičová Janka, Tiefenbah Ján, Blahová Patrícia, Darnadiová Timea, Galová Ema.

Na druhý zápas pricestovali aj hráči z hlavného mesta, avšak taktiež v oklieštenej zostave, keď ich bolo presne 8. Ich prvým súperom bol vicemajster z Nitry. Korfbalisti spod Zobora nechceli nechať nič na náhodu a pustili sa naplno do svojho súpera. Bratislavčania ale najmä v prvom polčase statočne odolávali. Menšia nervozita aj smerom k rozhodcovi bola vidieť na oboch stranách. Polčasové skóre 6:3 pre Nitru dávalo Kamzíkom stále nádeje na dobrý výsledok. Po prestávke ale Nitrania 3 košmi za sebou odskočil na rozdiel 6 košov. Na túto sériu ešte dokázala Bratislava odpovedať 2 košmi, ale to bolo z jej strany všetko. Do konca zápasu si už skúsenejšia Nitra zápas postrážila hlavne v obrane, keď súperovi nedovolila pridať žiadny ďalší kôš. Strelecky sa prejavila hlavne reprezentantky Nina Kusyová, ktorá úspešne skórovala až 7-krát.

KK SPU Nitra – KK Kamzíky Bratislava                   15:5       (polčas 6:3)

Nitra: Kusyová Nina 7 košov, Sonnenschein Tomáš 3, Fialová Andrea 2, Mináriková Kristína, Presinszký Július, Sonnenschein Róbert po 1, Miklovičová Janka, Žák Martin, Blahová Patrícia, Darnadiová Timea, Galová Ema, Tiefenbah Ján.

Bratislava: Sitár Andrej 3 koše, Sitárová Jana, Záň Martin po 1, Kleman Roman, Noga Marcel, Cibulková Lucia, Načiniaková Katarína, Polášova Jana.

V poslednom zápase sa predstavila domáca Prievidza proti bratislavským Kamzíkom. Po jasnom úvode 4:0 pre domácich sa dvomi košmi chytila aj Bratislava. To ale rozbehnutých domácich nezastavilo a pokračovali vo svojich úspešných zakončeniach. Bratislavu hlavne strelecky držal hrajúci tréner a odchovanec prievidzského klubu Martin Záň. Ten nakoniec zaťažil konto svojho bývalého klubu 5 košmi. Už v polčase ale svietilo polčasové skóre s 10-bodovým náskokom pre domácu Prievidzu. V druhom polčase sa na ihrisko dostali aj ďalšie nádeje z prievidzských mládežníckych družstiev, ktoré fungujú pri ZŠ Dobšinského a Piaristickej škole. Mladé talenty sa nenechali zahanbiť a pridali spoločne 4 koše.  Záver stretnutia sa už niesol v uvoľnenom duchu a Bratislavčania pridali ku koncu ešte 4 koše, ktorými zmiernili svoj prehru s majstrovským tímom z Prievidze. Ten na domácej pôde potvrdil svoju dominanciu a vrátil sa na čelo priebežnej tabuľky.

SKK Dolphins Prievidza – KK Kamzíky Bratislava     27:11     (polčas 14:4)

Prievidza: Kyseľ Juraj a Polerecký Igor po 5 košoch, Bušíková Zuzana 4, Mojžišová Lujza 3, Hlaváč Martin 2, Leporis Benjamín 2, Lihotská Romana 2, Sviteková Michaela 2, Mašeková Vanesa 1, Ondrejec Oliver 1, Kalina Alex, Hrošovská Zuzana.

Bratislava: Záň Martin 5 košov, Sitár Andrej a Sitárová Jana po 2, Načiniaková Katarína 1, Noga Marcel 1, Cibulková Lucia, Kleman Roman, Polášová Jana.

Ďalšie kolo je na programe 14. mája v Bratislave. Rozhodne sa na ňom, ktorý z klubov bude na priebežnom 1.mieste a bude mať právo na organizáciu záverečného 4.kola Slovenskej ligy.

Zápasy Výhry Remízy Prehry Skóre Body
SKK Dolphins Prievidza 4 3 0 1 81:40 6