Breaking News

Prvá výhra Slovakia Selection v tejto sezóne

Minulú nedeľu 27.novmbra cestovali hráči Prievidze a Nitry na svoje druhé kolo maďarskej ligy. V prvom zápase sa stretli s tímom Obuda Maximus, ktorý v minulej sezóne skončil na 6.mieste.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, keď sa ujali vedenia 2:0, na to však okamžite odpovedala Miška Sviteková dlhou strelou a čoskoro bolo vyrovnané 3:3. Potom začalo naťahovanie o každý kôš, ale slovenskí korfbalisti už po celý zvyšok zápasu zostali na tej správnej strane skóre. V prvom polčase to bolo buď vyrovnané alebo Slováci viedli o 1 kôš. V závere polčasu 2 košmi po sebe vytvoril Kevin Anthonis menší náskok, Maďari však pred prestávkou znížili na rozdiel 1 koša. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie slovenskému družstvu, hlavne Robovi Mojžišovi sa podarilo skórovať dvomi dlhými strelami. Výborným znamením slovenskej hry bolo to, že každý z hráčov na ihrisku dokázal streliť nejaký kôš, a tak celý tím bol pre súpera nebezpečným. Po 10 minútach druhého polčasu si naši hráči vytvorili náskok 16:11. Potom sa však viac začalo dariť maďarským hráčom, ktorí postupne dotiahli na rozdiel jediného koša, keď v 54.minúte bol stav 19:18. Na to zareagoval slovenský tréner Peter Bušík time-outom, po ktorom si Slováci výhru umne ustrážili, keď hneď Andrea Fialová zvýšila na pohodlnejší rozdiel 2 košov. V závere výhru hosťujúceho družstva potvrdil 2 košmi Kevin Anthonis.

Slovakia Selection – Obuda Maximus   23:19 (polčas 10:9)

Strelci: Anthonis 6 košov, Fialová 5, Mojžiš 4, Sonnenschein Tomáš 3, Bogdanová, Miklovičová, Mojžišová, Sviteková, Sonnenschein Róbert všetci po 1 koši.

V druhom zápase už čakal silnejší súper SZAC Proton. Do zápasu vstúpili suverénne domáci korfbalisti, keď prvý slovenský kôš strelil až po 11 minútach najskúsenejší hráč na ihrisku Tomáš Sonnenschein. Zastaviť maďarský stroj sa nepodarilo ani time-outom, a preto po 17 minútach bolo hrozných 10:1 pre SZAC, strelecky sa trápil hlavne top strelec Kevin Anthonis, ktorému z koša vypadlo aj nemožné. Do polčasu stihli Slováci pridať už len 2 ďalšie koše a do prestávky sa išlo za stavu 15:3. Do druhého polčasu slovenské družstvo vystriedalo 2 hráčky, na ihrisko prišla čerstvá mladomanželka Monika Bogdanová, rodená Záňová, ktorá okamžite svojej súperke nedala dýchať. Neustálym tlakom do koša sa dostávala do dvojtaktov a ku krátkym strelám a len za druhý polčas stihla nastrieľať 5 košov. Takisto poľavil v druhom polčase aj súper a k Monike sa pridali ďalší slovenskí hráči. Zlepšený výkon zavŕšili Slováci za druhý polčas remízou s favorizovaným súperom.

Slovakia Selection – SZAC Proton           13:25 (polčas 3:15)

Strelci: Bogdanová 5 košov, Sonnenschein Tomáš 3, Mojžišová 2, Anthonis, Fialová, Sviteková po 1koši.

V najbližšom kole slovenskí korfbalisti nastúpia 11.decembra proti nováčikovi súťaže Kékvölgy a proti vicemajstrovi SZAC Elektron.

Nadchádzajúce udalosti