Ďalšie kolo Slovenskej národnej korfbalovej ligy odložené

Ďalšie kolo Slovenskej národnej korfbalovej ligy, ktoré sa malo uskutočniť 28.marca v Prievidzi je odložené na neurčito z dôvodu krízového stavu, ktorý vyhlásila vláda SR. Priebežne sa na čele tabuľky drží SKK Dolphins Prievidza pred KK SPU Nitra.

Rovnako sú prerušené aj mládežnícke podujatia a zápasy všetkých slovenských súťaží vo všetkých vekových kategóriách. O náhradných termínoch bude diskutovať výkonný výbor SAKu na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré ale ešte nemá určený svoj termín. V záujme klubov je momentálne sezónu dohrať, avšak bude záležať na vývoji celkovej situácie na Slovensku. Rada SAK pozorne sleduje aj vývoj situácie v zahraničí, keďže slovenské mládežnícke reprezentácie sú prihlásené na Svetový pohár do 17 rokov v Eindhovene a Majstrovstvá Európy do 15 rokov v Drachtene. Obidve podujatia sa mali uskutočniť v Holandsku cez posledný júnový víkend. Majstrovstvá Európy do 19 rokov z termínu Veľkej noci boli už predbežne odložené na zatiaľ neurčený termín.

Situáciu sledujeme a o prípadnom návrate do súťaží budeme informovať.