Druhé kolo slovenských žiackych korfbalových líg prinieslo veľa zaujímavých zápasov

Slovenská korfbalový liga žiakov pokračovala ďalším kolom.

Najzaujímavejšie zápasy sme paradoxne mohli sledovať v najmladšej kategórii. Súboj o prvé miesto bude veľmi zaujímavý. Zápasy medzi KK SPU Nitra BSKK Dolphins Prievidza – Piaristi sú vybičované, veľmi tesné, plné pekných korfbalových akcií. Vo vzájomných zápasoch si opäť podelili po jednom víťazstve. Tretí tím tabuľky KK SPU Nitra A prekvapujúco v prvom zápase dňa uchmatol body tímu z Prievidze a pripísal si prvé víťazstvo v sezóne. Strelecky dominujú v tejto kategórii Dávid Vrška (PD) s 23 košmi a Andrej Dobiš (NR B) s 22 košmi. Medzi dievčatami sa najviac darí Dominike Slaninovej (PD) so 14 a Saške Kopálkovej (NR B) so 6 košmi.

Zápasy v kategórii do 13 rokov sú ako na hojdačke. V porovnaní z predchádzajúcim turnajom sa zrodilo mnoho opačných výsledkov. Prvýkrát v sezóne bodoval tím SKK Dolphins Prievidza B po remíze s Nitrou. V tomto kole sa najviac darilo tímu SKK Dolphins Prievidza – JKBOZ. Na čele tabuľky je vyrovnaná trojica, takže do konca sezóny môžeme sledovať veľmi zaujímavé vyvrcholenie. Strelecky v lige dominuje Patrik Kocúr (PD – JKBOZ) s 32 košmi, pred Simonom Babčanom (NR) so 14 bodmi, medzi dievčatami je v streleckej tabuľke na prvom mieste Dorota  Bullová (PD – Piaristi A) s 13 košmi pred deväťbodovými Lianou Barbiríkovou (NR) a Anetou Struhárovou (PD – JKBOZ).

V pätnásťročnej skupine sa postupne medzi tímami Nitry a Prievidze zhoršovali výsledky v neprospech Nitry. Ako cez kopirák oproti minulému turnaju. Po remíze a prehre o 1 kôš, narástlo skóre v poslednom zápase na rozdiel troch bodov. Strelecky sa viac darí chlapcom. Na prvom mieste je 9-bodový Tomáš Šimko (PD), v tesnom závese za ním Pavol Virág (NR) a Jakub Bullo (PD), obaja po 8 košov. Najlepšie dievčatá sa presadili štyrikrát (Tamara Milkovičová – NR a Lucia Mokrá – PD), hneď za nimi s jednobodovým odstupom je Ema Gregorová (PD).

V kategórii do 17 rokov opäť dominoval tím SKK Dolphins Prievidza – JKBOZ, ktorý suverénne ovládol celú kategóriu, na druhom mieste v priebežnej tabuľke je tím SKK Dolphins Prievidza – Piaristi a na treťom tím KK SPU Nitra, ktorá získala v nedeľu prvé víťazstvo v sezóne. Strelecky sa darí hráčom vedúceho tímu – Patrik Perresenyi (19 košov), Martin Šumichrast (18), Eva Habaníková (13), medzi ktorých sa dokázal so 14 bodmi dostať iba Václav Leporis z tímu PD – Piaristi.

Zaujímavé zápasy sme mohli sledovať v najstaršej kategórii do 19 rokov. Favorizovaný SKK Dolphins Prievidza JKBOZ si poradil s Nitrou v každom zápase, ale priebeh bol veľmi vyrovnaný. Iba jeden zápas skončil väčším rozdielom. Bodovo sa darí lídrom tabuľky Oliver Ondrejec a Zuzana Hrošovská skórovali 14x, Jakub Krajč 13x. Nitrianski korfbalisti sú za nimi v miernom odstupe, keď sa osemkrát presadili Timea Darnadiová a Juraj Gajdoš.

kategória U11

KK SPU Nitra A – SKK Dolphins Prievidza – Piaristi 4:13 (Lea Mikulášiková, Simona Tóthová, Timea Slažanská a Matúš Sabo po 1 – Dávid Vrška 7, Dominika Slaninová 4, Sofia Šamajová a Dávid Kucko po 1)

SKK Dolphins Prievidza – Piaristi – KK SPU Nitra B 9:7 (Dávid Vrška 4, Dávid Kucko a Dominika Slaninová po 2, Sofia Šamajová 1 – Andrej Dobiš 4, Viktor Kopálek 2, Natália Darnadiová 1)

KK SPU Nitra A – KK SPU Nitra B 7:13 (Marek Vozárik 3, Lukáš Fúrik 2, Timea Slažanská a Martin Fúska po 1 – Nikolas Milkovič a Matúš Jančovič po 5, Andrej Dobiš 2, Natália Darnadiová 1)