Breaking News

Po prvom kole 1.SNKL na čele SKK Dolphins Prievidza

Svoju ďalšiu kapitolu začala uplynulý víkend slovenská národná korfbalová liga. Obhajca titulu z KK SPU Nitra bol organizátorom prvého turnaja v tomto ročníku. Sezóna začala smutnou udalosťou, keď si prítomní aktéri a diváci minútou ticha uctili zosnulých z posledných tragédií, ktoré sa stali v našom regióne. Domáci korfbalisti nastúpili na zápasy s čiernymi páskami na rukávoch.

V prvom zápase medzi Pampúch Prievidza a domácim KK SPU Nitra držali Prievidžania krok s domácimi iba na začiatku zápasu. V prvých dvoch štvrtinách dominovali Nitrania v premieňaní streleckých pokusov, aj v pozornej obrane. Po zmene strán sa hosťom podarilo priblížiť na rozdiel troch bodov, ale to bolo z ich strany všetko. V poslednej časti domáci pridali tri koše, ktorými definitívne odrazili útok súpera a pripísali si prvé víťazstvo do tabuľky.

Druhý zápas bol prievidzským derby, medzi Dolphins a Pampúch. Prvá štvrtina sa niesla v znamení Dolphins, ktorého väčšinu kádra tvoria úspešní reprezentanti z posledných MS v JAR, doplnení o dve nádejné juniorky z reprezentácie do 17 rokov. Hosťujúcemu tímu sa podarilo skórovať až v druhej štvrtine za stavu 0:6. Šesťbodový náskok si Dolphins udržiavali až do konca druhej časti hry. V tretej časti sa hra postupne vyrovnávala, hráči Pampúch sa dostávali do viacerých streleckých príležitostí, ktoré postupne začali premieňať. V úvode štvrtej štvrtiny sa dokonca priblížili na rozdiel jedného bodu, keď sa svojou presnou rukou prezentovala skúsená Eva Bušíková. Prekvapenie sa však nekonalo a favorizovaní hráči Dolphins dotiahli zápas do víťazného konca.

V treťom zápase dňa sa stretli prvé dva tímy minuloročnej tabuľky. Obhajca titulu z Nitry a suverén slovenských súťaží SKK Dolphins Prievidza. Lepší vstup do zápasu mali Prievidžania, ktorí sa rýchlo ujali náskoku 2:0, domácim sa do prvej prestávky podarilo znížiť na rozdiel jedného bodu. Aj druhé dejstvo bolo vzácne vyrovnané. Pre zmenu ho vyhrali o jeden bod Nitrania a začínalo sa opäť od začiatku. V polovici tretej štvrtiny Prievidžania odskočili na rozdiel dvoch bodov, ktorý sa v ďalšom priebehu ukázal ako rozhodujúci.