Vyvrcholenie slovenskej korfbalovej ligy žiakov

Vyvrcholenie korfbalovej sezóny sa uskutočnilo v Prievidzi. 35 zápasová porcia korfbalových zápasov priniesla na konci tituly, medaile a vyhlásili sme taktiež najlepších strelcov v jednotlivých kategóriách.

Spolu sa v sezóne 2018/19 odohralo v žiackych súťažiach v piatich kategóriách 142 zápasov, v ktorých padlo 1574 košov, čo je priemer 11 košov na jeden zápas.

Na posledný turnaj v U9 nepricestoval tím zo ZŠ Benková v Nitre, vzhľadom na školské povinnosti. Ďalšie tímy odohrali medzi sebou tri zápasy, v ktorých sa lepšie darilo A tímu zo ZŠ Golianovo. Najlepšou strelkyňou v tejto kategórii sa stala s 32 košmi Natália Darnadiová pred 21 bodovou Saškou Kopálkovou. Medzi chlapcami sa najviac darilo so 44 košmi Andrejovi Dobišovi pred 15 bodovým Nikolas Milkovičom.

Najbohatšie obsadená kategória do 11 rokov bola aj najvyrovnanejšia. Prvé miesto si vybojoval tím SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ A, ktorý zvládol rozhodujúci zápas proti SKK Dolphins Prievidza Piaristická A pomerom 8:6. Napínavý bol aj súboj o tretie miesto. Stíhacia jazda KK SPU Nitra B na poslednom turnaji nakoniec nestačila na SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B, a remízou 5:5 vo vzájomnom zápase si tretie miesto napokon udržali. Na piatom mieste skončil A tím K SPU Nitra pred nováčikmi z SKK Dolphins Prievidza Piaristická B. Najlepšou strelkyňou sa stala suverénne Ema Marková (Dobšinského A) so 66 košmi pred Dorotou Bullovou (Piaristi A) so 48 bodmi. Chlapčenskú kategóriu vyhral so 65 bodmi Dávid Vrška (Piaristi A) pred Patrikom Kocúrom (Dobšinského A) s 55 bodmi.

Kategória do 13 rokov mala počas celej sezóny lídra v podobe tímu SKK Dolphins Prievidza Piaristická A, ktorý na poslednom turnaji nenašiel premožiteľa. Zápasy o druhé miesto lepšie zvládol ich B tím, ktorý si dvomi tesnými víťazstvami zabezpečil konečné druhé miesto pred KK SPU Nitra. Najlepšími strelkyňami boli Tamarka Milkovičová (Nitra) a Ema Gregorová (Piaristi A) zhodne s 23 košmi a Dávid Vrška (Piaristi B) s 32 košmi pred 15 bodovým Tomášom Šimkom (Piaristi A).

Najjasnejšia bola kategória do 15 rokov. Suverénne bez prehry prešli hráči SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ, za nimi nasledovali Piaristi a v tejto sezóne sa najmenej darilo nitrianskemu tímu. Najlepším strelcom súťaže sa stal Patrik Peressenyi (62 košov), pred Martinom Vrškom (43 bodov) a Eva Habaníková (39 košov) s Emou Ondrejcovou (18 košov).

Najstaršia žiacka kategória do 17 rokov mala taktiež suveréna ligy v podobe tímu SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ. Dramatické vyvrcholenie mali zápasy o druhé miesto, ktoré nakoniec lepšie zvládli SKK Dolphins Prievidza Piaristická pred oslabeným tímom KK SPU Nitra. Najlepšou strelkyňou súťaže sa stala Timea Darnadiová (Nitra), ktorá strelila 26 košov, pred Zuzanou Hrošovskou s 18 košmi a medzi chlapcami Oliver Ondrejec (52 košov) a Jakub Krajč (27 košov) (všetci Dobšinského).

Ďakujeme všetkým trénerom, hráčom a rodičom za výkony a podporu počas celej sezóny. V najbližšej dobe čaká na naše žiacke tímy Svetový pohár do 17 rokov v holandskom Eindhovene a Majstrovstvá Európy do 15 rokov v maďarskom Dunakeszi. Držíme našim reprezentantom palce.

U9

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 6:2 (Nikolas Milkovič 3, Alex Michálek, Alexandra Kopálová a Natália Darnadiová – Ema Majtnerová, Lukáš Fúrik)

KK SPU Nitra – Golianovo B – KK SPU Nitra – Golianovo A 0:5 (Natália Darnadiová 4, Alex Michálek)

KK SPU Nitra – Golianovo A – KK SPU Nitra – Golianovo B 12:0 (Alexandra Kopálková 5, Natália Darnadiová 4, Nikolas Milkovič 2, Andrej Dobiš 1)