Prvé sústredenie reprezentácie do 15 rokov

Reprezentanti Slovenska do 15 rokov vycestovali na prvé sústredenie do Ostravy. Miniturnaj zorganizoval miestny Korfbalový klub TJ Sokol Koblov. V rámci prípravy na júlové halové aj beachové ME do 15 rokov, ktoré sa uskutočnia v maďarskom mestečku Dunakeszi sa stretli s domácim tímom do 16 rokov a so svojimi kolegami z Prievidze do 17 rokov. Aj keď ťahali v zápasoch za kratší koniec, počas zápasov sme mohli sledovať herný progres aj potenciál mladých korfbalových nádejí. Odohrali zápasy vo formáte Korfbal4, v ktorom sa budú hrať aj ME, ale aj zápas v klasickom osmičkovom korfbale, ktorý bol pre mnohých z nich novinkou. V rámci utuženia partie navštívili Slováci miestnu ZOO a už sa tešia na víkendové zápolenia v slovenskej lige.