Breaking News

Dolphins Prievidza sa v tabuľke dotiahli na SPU Nitra

Predposledný turnaj 1. Slovenskej národnej korfbalovej ligy sa odohral v Prievidzi.

Šesťzápasovú porciu začalo prievidzské derby. Prekvapujúco lepší nástup mal tím Pampúch, ktorý sa ujal vedenia a tesný náskok si udržiaval počas úvodných dvoch štvrtín. Favorizovaní Dolphins zapli na vyššie obrátky a v ďalšom priebehu výsledok otočili vo svoj prospech.

Nasledovali nitrianske derby. Vekovo aj skúsenosťami mladší hráči Animusu prišli na turnaj vzhľadom na maródku a iné povinnosti so ženskou zložkou v juniorskom veku. Od začiatku diktoval tempo favorit zápasu, tím SPU. V prvej štvrtine sa Animus držal na rozdiely dvoch bodov, potom si ich súperi vypracovali komfortný náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia.

Po krátkej prestávke nasledoval zápas nitrianskeho SPU s prievidzským Pampúchom. Výborný vstup Nitranov do zápasu znamenal náskok 5:0. Vzápätí sa k slovu dostali aj domáci. Mierne skorigovali náskok súpera avšak rozdiel nebol nižší ako 2 body. Záverečný výsledok 12:9 znamenal dva body do tabuľky pre SPU.

V ďalšom zápase nastúpil domáci Dolphins proti nitrianskemu Animusu. Nitrania zaskočili favorita a prvé dve štvrtiny skončili pomerom 1:1. V druhej časti zápasu domáci pridali na tempe aj presnosti streľby a skóre priklonili na svoju stranu. Sympatický výkon hostí nezabránil prehre 6:12.

Šláger kola a dlho očakávaný zápas SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra priniesol mobilizáciu v oboch tímoch. Zápas začali lepšie Nitrania, keď išli do vedenia 1:0 aj 2:1. Domáci skóre otočili a dostali sa pred polčasovou prestávkou do vedenia 4:3. Hostia sa ešte jedenkrát dokázali vrátiť do zápasu, ale v poslednej štvrtine si Prievidžania vytvorili rozhodujúci náskok a dotiahli sa na svojho súpera v tabuľke.

V záverečnom stretnutí dňa nastúpili proti sebe Pampúch Prievidza a Animus Nitra. Úvod zachytili lepšie opäť hostia a počas prvej štvrtiny si udržiavali mierny náskok, stratili ho až tesne pred koncom štvrtiny. Ďalšie časti patrili domácim a postupne si vypracovali výraznejší náskok, ktorý udržali až do konca zápasu.

Záverečné kolo sa odohrá v Nitre dňa 2. 6. 2019 od 13:00 hod.

Výsledky

SKK Dolphins Prievidza – Pampúch Prievidza 10:8 (Zuzana Bušíková 3, Monika Bogdanová a Juraj Kyseľ po 2, Romana Lihotská, Katarína Paulovičová a Bohuslav Majorský po 1 – Marek Marčan 3, Eva Bušíková 2, Dominika Santorisová, Monika Barényová a Erik Kvostka po 1)

KK SPU Nitra – Animus Nitra 15:4 (Timea Darnadiová 6, Janka Miklovičová 5, Róbert Sonnenschein 2, Martin Michalčík a Peter Levčík po 1 – Juraj Gajdoš 2, Tibor Holota a Ema Grofová po 1)

Pampúch Prievidza – KK SPU Nitra 9:12 (Monika Barényová a Eva Bušíková po 3, Marek Marčan 2, Erik Kvostka 1 – Andrea Fialová 8, Peter Levčík 3, Janka Miklovičová 1)

Animus Nitra – SKK Dolphins Prievidza 6:12 (Juraj Gajdoš 5, Igor Gatci 1 – Zuzana Bušíková a Juraj Kyseľ po 3, Romana Lihotská, Monika Bogdanová a Peter Fábik po 1)

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 8:6 (Peter Fábik a Zuzana Bušíková po 3, Peter Bušík a Martin Hlaváč po 1 – Andrea Fialová 4, Janka Miklovičová a Peter Levčík po 1)

Animus Nitra – Pampúch Prievidza 5:12 (Juraj Gajdoš 3, Ema Grofová 2 – Eva Bušíková 5, Marek Marčan 3, Dominika Santorisová 2, Erik Kvostka a Monika Barényová po 1)