Breaking News

Úspechy mládežníckych tímov v semifinále maďarských súťaží

Uplynulý víkend sa v Maďarsku odohrali semifinálové zápasy vo všetkých vekových kategóriách. Sobota patrila žiackym kategóriám, nedeľa seniorom. V hre boli aj výbery Slovak selection. Ešte predtým si účasť vo finále zabezpečili KK SPU Nitra U11 a SKK Dolphins JKBOZ Prievidza U15.

Prvý zápas tímu Slovak selection U19 (zložený z hráčov Nitra a Prievidze Piaristov) proti 1908 SZAC Budapešť 1 začali lepšie naši súperi. V tejto kategórii rozhodujú o celkovom skóre vyhraté štvrtiny. Počas celého zápasu bola hra mierne naklonená domácim. Aj keď slovenskí reprezentanti bojovali, na víťazstvo v jednotlivých štvrtinách to nestačilo. Druhý zápas, slovenské derby proti Prievidzi, bol oveľa vyrovnanejší. Prvá štvrtina bola v réžii favorita z Prievidza, ktorý ju zvládol pomerom 3:1. Druhá, veľmi vyrovnaná, skončila tesným rozdiel 2:1, opäť v prospech Prievidze. Tretiu štvrtinu, bodovo najchudobnejšiu, strhli na svoju stranu jedným košom hráči Slovak selection a pred poslednou časťou bolo výsledné skóre otvorené. Lepšie začali opäť korfbalisti Slovak selection, vzápätí dvomi strelami z diaľky Prievidžania skóre otočili. V poslednej minúte prišlo opäť k vyrovnaniu, na viac však nezostal čas a z víťazstva 5:3 a postupu do finále sa tešili Prievidžania. Záverečný zápas proti druhému tímu SZAC Budapešť bol zápasom o tretie miesto. Veľmi vyrovnaný zápas rozhodovali malé detaily. Prvá aj druhá štvrtina skončili rovnakým pomerom 2:2, tímy sa striedali vo vedení, ale ani jeden nedokázal strhnúť zápas na svoju stranu. Tretiu štvrtinu sa to podarilo Slovákom, keď v jej závere otočili nepriaznivé skóre. Poslednú štvrtinu sme zvládli výborne takticky. Súpera sme nepustili do jasných príležitostí a dvomi košmi sme potvrdili víťazstvo v zápase a tým aj tretie miesto v kategórii do 19 rokov v maďarskej lige.

Nedeľa patrila semifinálovým zápasom seniorov. Tím Slovak selection cestoval na zápas v značne oslabenej zostave a príležitosť dostali niekoľkí juniori. Naším súperom v dvojzápase bol favorit ligy, obhajca titulu, ktorého káder tvorí prevažnú časť maďarskej reprezentácie, tím 1908 SZAC Budapešť Electron. Zápas začali podľa predpokladov lepšie Maďari a prvú štvrtinu vyhrali 4:0. Počas druhej sa hra mierne vyrovnala, Slováci pribrzdili narastajúce skóre a aj keď štvrtinu prehrali, bolo to miernejším pomerom, 3:5. Polčas 3:9 nebol vzhľadom na predpoklady najhorší. Najchudobnejšia tretia časť skončila dokonca remízou 1:1. Skóre narástlo najvýraznejšie v záverečnej časti, ktorú sme prehrali 1:7 a tým celý zápas pomerom 6:17. Druhý zápas vyznel jednoznačnejšie pre súpera. Po štvrtinách 3:9, 5:7, 3:9 a 1:6, sme zápas prehrali výrazne 12:31 a nasledujúcu sobotu nastúpime v zápase o tretie miesto proti B tímu nášho semifinálového súpera.