Breaking News

Slovak selection do semifinále zo štvrtého miesta

Záverečné kolo základnej časti Maďarskej ligy odohral tím Slovak selection v značne oklieštenej zostave. Viacero absencií bolo cítiť najmä v útočnej fáze, keď sa náš tím nedokázal presadzovať proti dobrej obrane súpera. Prvý zápas proti už istému víťazovi základnej časti a obhajcovi titulu 1908 SZAC Budapešť Electron začali naši reprezentanti veľmi dobre. Prvá štvrtina bola prekvapujúco v našej réžii, kapitán Peter Fábik zaťažil konto súpera štyrmi bodmi a Slovensko viedlo 6:4. V druhej časti prišiel uragán zo strany súpera. Jeden kôš nasledoval za druhým a priepastných 1:10 otočilo stav stretnutia v prospech favorita. Podobný priebeh mala aj tretia štvrtina, súper si postupne zvyšoval svoj náskok. V poslednej štvrtine naši reprezentanti aj vplyvom poľavenia súpera hru vyrovnali a zápas sa skončil výsledkom 14:25.

Druhý zápas proti 1908 SZAC Budapešť Proton bol priamym súbojom o tretie miesto. Zápas sprevádzala obrovská nervozita a veľmi slabá strelecká efektivita. Prvá štvrtina bola strelecky najchudobnejšia a domáci po nej viedli 2:1. V druhej štvrtine zvýšili náskok na 3:1, avšak Slováci trojbodovou šnúrou skóre otočili. Nervozita vyvrcholila v druhom polčase. Bohužiaľ sa viac preniesla na ruky našich korfbalistov a Maďari otočili výsledok na konečných 11:8. Slovak selection sa umiestnil v základnej časti na štvrtom mieste a v semifinále nastúpi v dvojzápase proti 1908 SZAC Budapešť Electron.

Výsledky:

Slovak selection – 1908 SZAC Budapešť Electron 14:25 (6:4, 1:10, 4:7, 3:4), koše za SVK: Peter Fábik 6, Andrea Fialová 3, Martin Hlaváč, Lujza Mojžišová, Zuzana Hrošovská, Timea Darnadiová a Juraj Gajdoš po 1

Slovak Selection – 1908 SZAC Budapešť Proton 8:11 (1:2, 3:1, 1:3, 3:5), koše za SVK: Lujza Mojžišová 3, Peter Fábik 2, Martin Hlaváč, Juraj Gajdoš a Tomáš Sonnenschein po 1

Slovak selection: Andrea Fialová, Janka Miklovičová, Lujza Mojžišová, Timea Darnadiová, Zuzana Hrošovská, Peter Fábik, Martin Hlaváč, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein a Juraj Gajdoš