Druhé kolo slovenskej žiackej korfbalovej ligy

Pokračovanie slovenskej korfbalovej ligy žiakov malo v sobotu v Nitre veľa noviniek. Prvýkrát sa na ihrisku objavila kategória do 9 rokov, pribudol nový tím do 11 rokov, prekročili sme počet 100 súťažiacich detí na jednom turnaji a na záver nás čakalo veľké prekvapenie. A to ešte z rôznych dôvodov nepricestovali ZŠ Krasňany (pri Žiline) a ZŠ sv. Gorazda v Nitre. Ale poďme pekne po poriadku.

V najmladšej kategórii do 9 rokov súperili tri tímy pod záštitou nitrianskeho KK SPU Nitra. Toľko korfbalového elánu, ako predviedli naši najmenší, by sme radi videli aj u ich starších kolegov. Úprimná radosť po každom strelenom koši a slzy smútku po prehratom zápase vystriedala na konci radosť zo sladkej mikulášskej odmeny. Suverénne si v tejto kategórii počínal tím KK SPU Nitra – Golianovo A, pred svojím B tímom a ZŠ Benkovou v Nitre. Najlepším strelcom sa stal s 30 košmi Andrej DobišAlexandra Kopálková s 15 košmi (obaja z víťazného tímu).

V najbohatšie obsadenej kategórii do 11 rokov so šiestimi tímami boli výsledky jednoznačné. Na prvom mieste sa aj v druhom kole umiestnil tím SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ A, pred ZŠ Piaristickou Prievidza A a SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ B. Najlepšími strelcami druhého kola boli so 17 košmi Dávid Vrška (Piaristi A) a so 14 košmi Ema Marková (Dobšinského A).

Najvyrovnanejšia kategória do 13 rokov priniesla vyrovnané a napínavé zápasy. Jasným lídrom tejto kategórie je tím ZŠ Piaristická Prievidza A, ktorí na turnaji stratili jediný bod. Na druhom mieste v priebežnej tabuľke je KK SPU Nitra Golianovo s tesným náskokom pred B tímom Piaristov. Najlepšími strelcami turnaja v kategórii do 13 rokov sa stali Dávid Vrška (Piaristi) a Tamarka Milkovičová (Nitra), obaja so siedmimi košmi.

Najväčšie výkonnostné rozdiely sme mohli vidieť v kategórii do 15 rokov. S impozantným skóre 102:11 z celkovo 8 zápasov v tejto sezóne je na čele tím SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ. Za nimi nasleduje s veľkým náskokom ZŠ Piaristická Prievidza a zatiaľ najslabším tímom do 15 rokov je KK SPU Nitra Golianovo. Na druhom turnaji do 15 rokov strelecky dominovali hráči víťazného tímu Martin Šumichrast (16 košov) a Eva Habaníková (14 košov).

V najstaršej kategórii do 17 rokov opätovne dominoval tím SKK Dolphins Prievidza Dobšinského JKBOZ, keď vo všetkých zápasoch nastrieľali dvojciferný počet bodov. Dva vzájomné zápasy ďalších dvoch tímov KK SPU NitraZŠ Piaristická Prievidza priniesli veľmi vyrovnané stretnutia, keď sa oba tímy tešili z jedného jednobodového víťazstva. Na turnaji obsadili Prievidžania o skóre druhé miesto, v celkovej tabuľke sú na tom o skóre lepší hráči Nitry. Strelecky sa darilo Vanese Mašekovej, autorke 12 košov a Oliverovi Ondrejcovi, autorovi 14 košov.

Turnaj vyvrcholil gratuláciou 15 ročnému Martinovi Vrškovi, reprezentantovi Slovenska v tejto kategórii a mikulášske balíčky pomohol odovzdať deťom maskot nitrianskych hokejistov Corgi.

Ďakujeme všetkým hráčom, rodičom, trénerom, sponzorom za podporu počas celého roku 2018 a korfbalové zápolenia budú pokračovať po Novom roku v slovenskej aj maďarskej najvyššej súťaži.

Fotogalériu nájdete TU