Breaking News

Ďalšie kolo SNKL v Nitre bez prekvapení

Druhé kolo 1. SNKL v Nitre začalo súbojom domáceho KK SPU Nitra a prievidzského Klubu Pampúch. V prvej štvrtine si domáci vybojovali rozhodujúci náskok 6:1, ktorý si v ďalšom priebehu udržiavali. V zápase sa najvýraznejšie presadila iba 16 ročná Timea Darnadiová z domáceho tímu, autorka šiestich košov. Na druhej strane dostali taktiež príležitosť viacerí juniori, ktorí sa medzi seniormi nestratili.

V zápase SKK Dolphins Prievidza – Animus Nitra bol favoritom prievidzský tím. V prvých dvoch štvrtinách sa rodilo prekvapenie. Nitrania si vybudovali trojbodový náskok. Druhý polčas začala stíhacia jazda hostí, ktorí dokázali otočiť výsledok na 4:3 aj vďaka nervozite na domácej strane. Ešte raz sa dokázali Nitrania vrátiť do zápasu, ale dve minúty pred koncom Prievidžania rozhodli o tesnom triumfe 5:4.

Po krátkej prestávke nastúpili Animusáci na zápas proti ďalšiemu prievidzskému tímu Pampúch. Zápas bol veľmi vyrovnaný počas celého priebehu. Oba tímy sa striedali vo vedení. Lepšie začali Nitrania, ale nedokázali si vybudovať viacbodový náskok. V druhej štvrtine hostia otočili výsledok stretnutia, ale taktiež bol náskok maximálne jednobodový. Naťahovanie o každý bod pokračovalo až do štvrtej štvrtiny. Dve minúty pred koncom Nitrania skórovali dvakrát v priebehu krátkej doby a zaknihovali prvé víťazstvo na tomto turnaji.

Zápas nitrianskeho SPU proti prievidzským delfínom bol vyrovnaný iba v prvej štvrtine. Prievidžania, priebežný líder ligy si vybudoval rozhodujúci náskok v druhej štvrtine. Nitrania sa dokázali priblížiť maximálne na rozdiel dvoch bodov a záverečná štvrtina už bola v plnej réžii Prievidze.

Prievidzské derby začali lepšie Pampúchy. Prekvapujúco išli na začiatku do vedenia, ale potom sa prejavili skúsenosti delfínov, ktorí skóre otočili, vytvorili si dostačujúci náskok, ktorí do konca stretnutia postupne zvyšovali na konečných 13:6.

Nitrianske derby favorita nemalo. SPU chcelo vrátiť Animus prehru z prvého stretnutia. Lepšie začal v zápase Animus, SPU vyrovnalo hru aj výsledok v druhej štvrtine. V tretej časti sa opäť dostal do vedenia tím Animus, ale vo štvrtej najvyrovnanejšej a bodovo najzaujímavejšej štvrtine SPU skóre otočilo. V poslednej minúte zápasu Andrea Fialová strelou z diaľky zabezpečila v stretnutí celkovú remízu 7:7.