1. kolo SNKL v Nitre

Začiatkom decembra sa v športovej hale SPU v Nitre uskutočnilo prvé kolo 1. SNKL. V seniorskej lige sa v tejto sezóne predstavia štyria účastníci.

V prvom zápase nastúpili korfbalisti domáceho Animus Nitra proti favoritovi ročníka SKK Dolphins Prievidza. Do vedenia išli prievidžania košom strelecky disponovaného Petra Fábika, avšak domáci držali so svojím súperom krok až do štvrtej štvrtiny. Skórovať sa podarilo reprezentantom Andrey Fialovej a Petrovi Levčíkovi. Favorit strhol víťazstvo na svoju stranu až v závere zápasu, ale na prvé kolo sme videli veľmi kvalitný korfbal.

V druhom zápase vyzvali domáci KK SPU Nitra nováčika súťaže, mladíkov z tímu Klub Pampúch Prievidza. Už úvod stretnutia nasvedčoval, kto bude v tomto zápase diktovať tempo. V prvých dvoch štvrtinách skórovali iba domáci , ktorí si vypracovali postačujúci náskok a vo zvyšnej časti zápasu dostali priestor hráči z domácej lavičky.

Po krátkej prestávke nastúpili opäť hráči KK SPU Nitra, tentokrát proti druhému prievidzskému klubu Dolphins. Hostia vstúpili do zápasu lepšie a náskok z prvej štvrtiny si udržiavali počas celého zápasu. Napokon sa tešili z víťazstva 10:6.

Korfbalovo bohatý program pokračoval zápasom prievidzského Pampúchu s nitrianskym Animusom. Od začiatku sa zápas vyvíjal podľa predpokladov, keď si nitrianski korfbalisti vypracovali postupne 5 bodový náskok a aj keď bola druhá polovica zápasu výsledkovo vyrovnaná, Animusáci si pripísali povinné dva body do tabuľky.

V prievidzskom derby išiel prekvapujúco do vedenia Pampúch, keď na začiatku stretnutia skórovala Alena Kováčiková. Dolphins sa z mierneho šoku postupne spamätávali a viac nedovolili svojmu súperovi skórovať. Ich počet košov naopak veľmi rýchlo narastal a zápas skončil vysokým víťazstvom favorizovaného tímu 16:1.

Na záver prvého hracieho dňa sa stretli dva domáce tímy a očakávala sa vyrovnaná partia. Opak bol však pravdou. Hráčom Animusu padli niektoré ďalekonosné strely, na ktoré súper nedokázal zareagovať a poľahky dokráčali k presvedčivému víťazstvu 15:7.

Výsledky:

Animus Nitra – SKK Dolphins Prievidza 5:7 (1:2, 2:1, 1:1, 1:3)

Animus: Andrea Fialová 3, Peter Levčík 2

Dolphins: Peter Fábik 5, Róbert Mojžiš 1, Martin Hlaváč 1

KK SPU Nitra – Klub Pampúch Prievidza 8:3 (4:0, 2:0, 2:3, 0:0)

SPU: Janka Miklovičová 3, Tomáš Sonnenschein 2, Erik Pružinský 2, Katarína Mináriková 1

Pampúch: Benjamín Leporis 2, Eva Bušíková 1

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 10:6 (2:0, 3:2, 3:1, 2:3)

Dolphins: Peter Fábik 4, Martin Hlaváč 3, Viktória Menčíková 2, Róbert Mojžiš 1

SPU: Janka Miklovičová 2, Šimon Horváth 2, Katarína Mináriková 1, Tomáš Sonnenschein 1

Klub Pampúch Prievidza – Animus Nitra 5:10 (0:2, 1:4, 2:2, 2:2)

Pamúch: Erik Kvostka 2, Eva Bušíková 1, Dominika Santorisová 1, Benjamín Leporis 1