Rekordný počet 14 družstiev na turnajoch žiackej ligy v Nitre

Uplynulý víkend sa v Nitre uskutočnilo druhé kolo Slovenskej korfbalovej ligy žiakov. Veľmi bohatá účasť donútila organizátorov rozdeliť veľkú športovú halu na dve časti. Prvýkrát v histórii sa žiackej korfbalovej súťaže zúčastnil aj tím z Bratislavy.

V kategórii do 11 rokov potvrdili svoju dominanciu z prvého kola korfbalisti KK SPU Nitra – Golianovo A, ktorí ani tentokrát nedali svojim súperom šancu a pevne kraľujú na čele tabuľky. Na druhom turnaji sa veľmi dobre darilo korfbalistom zo ZŠ Piaristická z Prievidze. Dokázali vybojovať dve víťazstvá. V zápase o tretie miesto sa bojovalo do konca zápasu, keď sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zápas napokon skončil remízou 3:3 a z tretieho miesta sa vďaka lepšiemu skóre tešili korfbalisti KK SPU Nitra – Golianovo B.

Kategória do 13 rokov mala 5 účastníkov, keďže sa v nej prvýkrát predstavili korfbalisti z Bratislavy zo ZŠ Pavla Marcelyho z Drieňovej ul. Práve korfbalisti z Bratislavy boli veľkým prekvapením tejto kategórie. Najväčšiemu favoritovi zo ZŠ Dobšinského z Prievidze dokázali dlho vzdorovať a podľahli nakoniec 1:5. Ostatných súperov rozdrvili vysokým rozdielom a v nedeľu im patrila celkovo druhá priečka. V zápase o tretie miesto sa zápas prelínal na obe strany a na konci strelou z blízka rozhodli o svojom víťazstve korfbalisti zo ZŠ Piaristická A, ktorí odsunuli domácich hráčov na štvrtú priečku. Aj tím na piatej priečke, ZŠ Piaristická B dokázal v tomto kole bodovať, keď uchmatol bod svojim spolužiakom.

Kategória do 15 rokov sľubovala výborné korfbalové zápasy. V tejto kategórii dokonca pribudli až dva nové tímy (po jednom z Bratislavy a z Nitry). Ich vzájomný zápas rozhodol o štvrtej priečke v tabuľke. Bratislavčania si pripísalo prvé víťazstvo v histórii, 4:2. Dramatický zápas o druhé miesto strhli na svoju stranu tentokrát mladí korfbalisti z Prievidze (ZŠ Piaristická), pre domácich zostala v nedeľu tretia priečka. Najkvalitnejším zápasom celého dňa bol súboj domácich s obrovským favoritom zo ZŠ Dobšinského. Aj keď výsledok 0:6 nehovorí o vyrovnanosti súboja, viacerí odborníci sa zhodli, že zápas spĺňal vysoké korfbalové parametre tejto vekovej kategórie.

Tretie kolo Slovenskej žiackej korfbalovej ligy sa uskutoční v máji tohto roku v Bratislave. O čase a mieste konanie Vás budeme včas informovať.

Kategória do 11 rokov

KK SPU Nitra–Golianovo A – ZŠ Piaristická Prievidza B 2:0 (Barbiríková 1, Milkovičová 1)

ZŠ Piaristická Prievidza A – KK SPU Nitra-Golianovo A 1:6 (Guláš 1 – Vallo 3, Barbiríková 2, Milkovičová 1)

KK SPU Nitra – Golianovo B – KK SPU Nitra-Golianovo A 4:6 (Babčan 3, Duchoň 1 – Milkovičová 3, Barbiríková 2, Vallo 1)