Na turnaji žiackych líg v Prievidzi sa stretlo 11 družstiev

Predposledný januárový víkend sa uskutočnilo prvé kolo slovenskej žiackej korfbalovej ligy.  Turnaj v troch kategóriách sa hral na ZŠ Sama Chalupku v Prievidzi. Viac ako 60 mladých korfbalových nádejí z troch tréningových skupín bojovalo o cenné víťazstvá. Zo zdravotných dôvodov sa turnaja nemohla zúčastniť ZŠ Drieňová v Bratislave.

V kategórii do 11 rokov bojovali dva tímy zo ZŠ v Golianove pri Nitre a dva tímy domácich Piaristov. Naši najmladší korfbaloví nadšenci sa s týmto krásnym športom postupne zoznamujú. V zápasoch dominovala bojovnosť a radosť z hry. Miniturnaju dominovalo družstvo Golianovo A, ktoré malo v tíme hráčov, ktorí okúsili korfbal aj v minulej sezóne. Zvyšné zápasy sa skončili najtesnejšími výsledkami. Najlepším strelcom do 11 rokov je po prvom turnaji Tomáš Vallo (Golianovo A), strelec piatich košov.

Kategóriu do 13 rokov obsadili štyri tímy z troch škôl. Dva tímy postavili Piaristi z Prievidze a po jednom ZŠ Dobšinského v Prievidzi a ZŠ Golianovo. Suverenitu v tejto kategórii potvrdil tím zo ZŠ Dobšinského, ktorý dominoval vo všetkých zápasoch a prvým turnajom prešiel impozantným skóre 46:1. Zvyšné zápasy boli vyrovnané a o víťazoch rozhodovali detaily. Najviac sa darilo korfbalistom z Golianova, ktorí tesne porazili svojich súperov z piaristickej školy. Vo vzájomnom súboji Piaristov sa viac darilo A tímu, ktorý vyhral v pomere 4:0. Najlepším strelcom v tejto kategórii bol Marek Porubský z tímu ZŠ Dobšinského s 12timi košmi.

V najstaršej žiackej kategórii do 15 rokov sa turnaja zúčastnili tri tímy. Svoju dominanciu podobne ako v predchádzajúcej kategórii potvrdili hráči a hráčky zo ZŠ Dobšinského. Najnapínavejší zápas sa odohral medzi Piaristami z Prievidze a ZŠ Golianovo. Prievidžania si na začiatku vytvorili náskok 3:0 a s hosťami od Nitry to vyzeralo zle nedobre, potom však hostia zlepšili streľbu, naopak domácim sa strelecky prestalo dariť a po obrate na 5:3 sa z víťazstva tešili mladí Golianovčania. Najlepším strelcom v kategórii do 15 rokov bol s piatimi košmi Alex Kalina zo ZŠ Dobšinského.

Ďalší turnaj slovenskej žiackej korfbalovej ligy sa uskutoční 12.3.2017 v športovej hale SPU v Nitre, od 13:00 do 19:00 hod., na ktorý Vás srdečne pozývame.

Kategória do 11 rokov

ZŠ Golianovo A – ZŠ Piaristická B 4:1 (Milkovičová 2, Vallo a Duchoň po 1 – Danihelová)

ZŠ Golianovo B – ZŠ Piaristická A 1:0 (Mikulášiková)

ZŠ Piaristická B – ZŠ Golianovo B 1:2 (Danihelová –Mikulášiková, Tóthová)