Breaking News

1.ligy v Maďarsku sa túto sezónu zúčastní mix tím Slovakia Selection

Prvé kolo v maďarskej najvyššej súťaži má odohrané aj tím Slovak Selection, ktorý je zoskupením hráčov prievidzského a nitrianskeho klubu, ktoré sa za účelom účasti v 1.maďarskej lige spojili do spoločného družstva, pretože samostatne by mali problémy pravidelne postaviť kompletné družstvo.

Na úvod ich čakal veľmi náročný súper, minuloročný majster, tím SZKHSE Szentendre. Úvodná desaťminútovka sa niesla v znamení kvalitnej streľby oboch tímov. Hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte košom Andrey Fialovej. V piatej minúte domáci vyrovnali skóre a v nasledujúcej časti zápasu dominovali obrany. Až v desiatej minúte sa presadil strelou z diaľky Tomáš Sonnenschein. Vzápätí Szentendre skóre otočilo a vytvorilo si mierny náskok. Hostí do zápasu dokázal vrátiť strelecky disponovaný Kevin Anthonis a po desiatich minútach svietilo na ukazovateli skóre 5:5. Od tohto momentu strelecky dominovali Maďari a ich percentuálna úspešnosť streľby v tejto časti hry bola obrovská. V druhej časti prvého polčasu sa za hostí presadili iba Andrea Fialová, Tomáš Sonnenschein a Peter Fábik. Polčasové skóre sa zastavilo na priepastných 8:20 v neprospech Slovákov. Druhý polčas otvoril skóre dvomi košmi druhý z legionárov v slovenskej lige, hráč Nitry István Ács. Domáca kanonáda sa mierne zastavila, keďže už mali nahraté z prvého polčasu a druhý polčas skončil výsledkom 10:10. Z hostí sa päťkrát ešte presadil Kevin Anthonis a po jednom bode si pripísali Andrea Fialová, Nina Kusyová a Lujza Mojžišová.

Slovakia Selection – Szentendre KHSE  18:30

Strelci: Anthonis 8, Sonnenschein T. 2, Fialová 2, Ács 2, Fábik 1, Kusyová 1, Menčíková 1, Mojžišová 1, Sonnenschein R. 0

Druhý zápas nastúpil tím Slovak selection proti tímu MAFC Budapešť. Novozložený tím slovenského výberu očakával v tomto súboji prvé body v ročníku. Začiatok zápasu hostia zaspali a domáci si vytvorili veľmi rýchlo štvorbodový náskok. Do 20tej minúty sa za Slovak Selection presadili iba Viktória Menčíková a Kevin Anthonis. Poslednú desaťminútovku začali Slováci rýchlou sériou dvoch košov Andrey Fialovej a Katky Paulovičovej. Do konca polčasu sa tímy striedali v úspešných zásahoch a na koše domácich korfbalistov hostia vždy dokázali odpovedať. Presadila sa opäť Andrea Fialová, ku ktorej sa pridali Peter Fábik a Lujza Mojžišová. Polčasové skóre 7:10, ale najmä zlepšená hra Slovákov,  predznamenávali dramatický druhý polčas. Domácim vyšiel vstup, keď hneď v prvej minúte otvorili skóre druhej časti. Vzápätí sa hostia sériou troch košov dotiahli na jeden bod. Dvakrát sa presadil Peter Fábik a jedenkrát mu sekundoval Kevin Anthonis. Rýchly sled presných striel pokračoval aj naďalej a tímy sa bili o každú jednu loptu. MAFC si dokázal vybudovať ešte jedenkrát trojbodový náskok, ale potom prišli chvíle Slovákov a za 2 minúty dokázali vyrovnať. Za Slovákov v tejto prestrelke bodovali trikrát Nina Kusyová a dvakrát Peter Fábik. Od 19. minúty druhého polčase zvlhol strelcom pušný prach a nedokázali premeniť ani vyložené príležitosti. 10 minút streleckého trápenia, ale zároveň aj kvalitných obrán ukončil až záverečný hvizd rozhodcu, keď spolu s jeho znením nešťastne vypadla strela Lujzy Mojžišovej z koša. Tím Slovak selection si tak pripísal prvý bod do tabuľky 1. maďarskej ligy.

Slovakia Selection – MAFC Budapešť  15:15

Strelci: Fábik 4, Kusyová 3, Anthonis 2, Fialová 2, Menčíková 2, Mojžišová 1, Paulovičová 1

Ďalšie vystúpenie čaká na toto družstvo 27.11., keď sa stretnú s tímami Obuda Maximus a 1908 SZAC Budapešť Proton.