1.kolo slovenskej ligy prinieslo hneď historické prekvapenie

V nedeľu 6. novembra sa uskutočnilo prvé kolo 1. Slovenskej národnej korfbalovej ligy, ktorá sa bude hrať v sezóne 2016/17 turnajovým spôsobom. V Nitre o prvé body do tabuľky súperili tímy z Prievidze, Bratislavy a domáci KK SPU Nitra.

Do prvého zápasu nastúpili domáci korfbalisti v pozícii favorita proti tímu KC Kamzíky Bratislava. Nátlakovou hrou nedovolili svojmu súperovi zakončovať zo sľubných pozícií, naopak svoje šance, najmä v prvej polovici prvého polčasu premieňali. Do prestávky si vypracovali sľubný náskok 9:1, ktorý v druhom polčase ešte navýšili. Strelecky sa darilo jedinému legionárovi v slovenskej lige, Kevinovi Anthonisovi, ktorému sekundoval Tomáš Sonnenschein. Za Bratislavu sa trikrát presadila Ria Faragová.

V druhom zápase proti sebe nastúpili družstvá z Bratislavy a Prievidze. Prekvapujúco Bratislavčania dokázali držať so svojím súperom v prvom polčase krok. Viac ako dvadsať minút bol rozdiel 1-2 bodový, až v posledným minútach prvého dejstva odskočili prievidzskí delfíni na tri body. Do druhého polčasu Prievidžania nasadili skúsenejšie hráčky a skóre začalo narastať. Na bratislavské kamzíky začínala doliehať únava z predchádzajúceho zápasu a celkové skóre sa zastavilo na 21:6. Najlepšou strelkyňou zápasu bola Viktória Menčíková so šiestimi košmi, ktoré dokázala nastrieľať v druhom polčase.

Tretí zápas sľuboval veľký boj. Súboj domácich, ktorí prišli po minulej sezóne o 2-3 hráčov základnej zostavy vinou zranení, pracovných povinností, prípadne ukončenia kariéry a Prievidze, ktorá pricestovala bez troch hráčov, ktorí majú striedavý štart v českej extralige v tíme majstrovského  Brna, sľuboval veľký boj o priebežnú prvú priečku tabuľky. Lepšie začali hostia z Prievidze, ktorí sa ujali vedenia dvomi bodmi v rýchlom slede. Následne domáci šnúrou siedmych bodov skóre otočili a vypracovali si sľubný päť bodový náskok. Delfíni z Prievidze sa ešte snažili dostať naspäť do zápasu, ale Nitrania dokázali na ich koše odpovedať rovnakou mincou. Po prvom polčase svietilo na ukazovateli skóre 11:5 v prospech Nitry a črtala sa prvá prehra prievidzského tímu v domácej súťaži v 23 ročnej histórii korfbalu na Slovensku. V druhom polčase si Nitrania umnou hrou náskok udržiavali, aj keď oba tímy nedokázali premeniť niekoľko vyložených šancí. V druhom polčase padlo spolu iba chudobných 7 košov, ale nič to nezmenilo na obrovskej radosti v domácom tíme. Najlepšími strelcami zápasu boli Kevin Anthonis s piatimi a Tomáš Sonnenschein so štyrmi  bodmi.

Autor článku: Tomáš Sonnenschein

Výsledky:

KK SPU Nitra – KC Kamzíky Bratislava 21:4 (9:1)

KK SPU Nitra: Kevin Anthonis 7, Tomáš Sonnenschein 5, Janka Miklovičová 3, Kristína Mináriková a Róbert Sonnenschein po 2, Nina Kusyová a Július Presinszký po 1, Andrea Fialová, Patrícia Hargašová, Juraj Hraška a Radovan Savov

KC Kamzíky Bratislava: Ria Faragová 3, Jana Sitárová 1, Andrej Sitár, Roman Kleman, Viktor Repka, Soňa Redecká, Marcel Noga, Jana Polášová, Martin Záň, Zuzana Majeríková, Zuzana Šprláková, Katarína Načiniaková, Matej Kellner, Dominika Hošková

Rozhodoval: Ľuboš Kotlář

KC Kamzíky Bratislava – SKK Dolphins Prievidza 6:21 (4:7)

KC Kamzíky Bratislava: Ria Faragová a Martin Záň po 2, Andrej Sitár a Roman Kleman po 1, Jana Sitárová, Viktor Repka, Soňa Redecká, Marcel Noga, Jana Polášová, Zuzana Majeríková, Zuzana Šprláková, Katarína Načiniaková, Matej Kellner, Dominika Hošková

SKK Dolphins Prievidza: Viktória Menčíková 6, Lujza Mojžišová a Peter Fábik po 4, Michaela Sviteková 3, Monika Bogdanová 2, Matej Hlaváč a Róbert Mojžiš po 1, Veronika Jančichová, Katarína Paulovičová a Jozef Leporis

Rozhodoval: Tomáš Sonnenschein

SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 9:14 (5:11)

SKK Dolphins Prievidza: Katarína Paulovičová, Peter Fábik a Róbert Mojžiš po 2, Michaela Sviteková, Romana Lihotská a Jozef Leporis po 1, Veronika Jančíchová, Monika Bogdanová, Lujza Mojžišová, Viktória Menčíková a Matej Hlaváč